GÜNDOĞDU: Ünye’den sorumlu vekilliğim bir yıl sürdü!

Haber Tarih : 24/12/2020
Toplam Okunma : 1063

Kendisinin Ünye’den sorumlu vekilliğe 2015 yılında Numan Kurtulmuş tarafından getirildiğini belirten AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, bu görevin 1 yıl sürdüğünü, sonradan ortadan kalktığını söyledi.


AK Parti Ordu Milletvekillerinin aynı anda ilin bütün ilçelerinin milletvekili olduğuna işaret eden Metin Gündoğdu, birlik ve beraberlik konusunda da aralarında hiçbir sıkıntının olmadığını söyledi.

Adı Ünye’den sorumlu vekil olarak geçen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, bunun doğru olup olmadığı konusuna açıklık getirdi.

Oney Flash FM’de Bir Konu Bir Konuk programında Radyo Genel Yayın Yönetmeni Hakan Korkmaz’ın konuğu olan Metin Gündoğdu, kendisine bu görevin Genel Başkan Vekili, eski bakan Numan Kurtulmuş tarafından verildiğini söyledi.

Metin Gündoğdu konuyla ilgili olarak şöyle konuştu;

Bu dağıtımı Numan Bey yapmıştı

“Bu konu 2015 yılında 1 Kasım seçimlerinden sonra gündeme geldi. Bilindiği gibi Genel Başkanvekilimiz Numan Bey o sırada Ordu’dan milletvekilimizdi. O dönem kendisi ilçeleri üç milletvekili arasında dağıtmıştı. Bu dağıtım 1 yıl sürdü, 1 yıl sonra gerek yok, olmasın denildi, böyle bir görevlendirmeye son verildi. Ünye’den sorumlu Vekil, Korgan’dan sorumlu Vekil diye bir mantık olmasın denildi. Milletvekilleri her taraftan, bütün ilçelerden sorumlu olsun denildi. Ordu’da şuanda 3 Milletvekili var. 3 Milletvekilimizin tamamı hem Ünye’de hem Fatsa’dan, hem Akkuş’tan, hem İkizce’den, hem Çaybaşı’ndan, Kumru, Korgan, Çatalpınar’dan, bütün ilçelerimizden sorumlu vekilleriz. Ordulu hemşerilerimiz tarafından seçilmiş her problemi çözmek adına Milletvekiliyiz. Dediğim gibi, ilçelere göre görevlendirme bir dönem Sayın Bakanımızın uyguladığı bir metottu.”

Daltonlar gibi üçümüz devamlı birlikte olamayız

AK Parti’nin Ordu’dan seçilmiş üç milletvekili arasında sorun bulunup bulunmadığı konusunda da görüşlerini ifade eden Gündoğdu; “Birlik ve beraberlik konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Biz çok şükür Milletvekili arkadaşlarımızla bir aradayız. Bu konuda çok şey söyleniyor, dedikodular yapılıyor. Birlikte olamadığımız, bir araya gelemediğimiz gibi sözler ediliyor. Millet şunu mu bekliyor; biz Daltonlar gibi üçümüz bir yerde olalım, her yere üçümüz birlikte gidelim. Ama böyle bir şey yok. Ben Kumru’ya gideceğim, Ergün bey Akkuş’a gidecek, Şener Ağabey İkizce’ye gidecek. Mesele bizim sahada olmamız. Birlik ve beraberlik konusunda hiçbir sıkıntımız yok.” dedi.

Ünye KENT Haber


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı