Hamarat, “Bütün sorunlara dokunan belediyecilik düşünüyoruz”

Haber Tarih : 12/11/2018
Toplam Okunma : 131


AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunu yaptığı konuşmada, “Belediyeciliği sadece asfalt döken, çiçek diken bir belediyecilik olarak düşünmüyoruz. Bütün sorunlara dokunan belediyecilik düşünüyoruz.” dedi

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı, Ordu eski Milletvekili Mustafa Hamarat Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yaptı.

AK Parti Ordu İl Başkanlığı’nda aday adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Hamarat, “Ünye ilçesi, Fatsa ilçesi ile Altınordu ilçesi arasında gram fark görüyorsam Allah bu görevi bana nasip etmesin.” dedi.

-“Tek derdimiz, kendi memleketimiz”-

Her nerede olursa olsun kalbinin Ordu için attığını ifade eden Hamarat, şöyle konuştu:

“Nerede olursak olalım Ordu için kalbimizin attığını, Ordu için çalıştığımızı hepiniz biliyorsunuz. Geçmişimizden bahsetmeye gerek yok. Bugün Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ilk adımı atmış bulunmaktayım. İnşallah hep beraber sizlerin de gayretiyle birlikte hem Ordu’da yaşayan hem de Ordu dışında yaşayan hemşerilerimizin büyük gayretleriyle özel kanunla kurulan Ordu Büyükşehir Belediyesinin önümüzdeki seçimde inşallah Başkanlığına aday olma niyetiyle bugün karşınızdayım.

Teşkilatımız bizim canımız, ciğerimiz. Gece gündüz Cumhurbaşkanımızın arkasında yürüyen ve sürekli gönül almaya çalışan, zorda kalana yardım eden bir teşkilat yapımız var. Gönül teşkilatçılığı ile gönül belediyesini birleştirerek daha çok hizmet yapan bir yerel yönetim, daha gayretli bir yerel yönetimle birlik ve beraberlik içinde yürümeyi arzu ediyoruz. Nerede bir sıkıntı varsa, dağın başında tek bir ev bile olsa ışığı yanıyorsa, orada bir insan yaşıyorsa orası bizim yerimiz, orası bizim belediye hizmeti götüreceğimiz yerdir. Herkesin dert ortağı olacağız. Okuldaki sorun, üniversitedeki sorun olsun nerde bir sorun olursa belediye başkanı olarak ona dokunacağız. Sıkıntıya çözüm arayan, yol gösteren bir kardeş belediye olacağız. Herkese dost eli uzatacağız.”

-“Fındığı boş konuşanlara, oraya buraya küfredenlerin insafına bırakmayacağız”-

Fındık konusunda sürprizlerinin olduğunu belirten Hamarat, “Fındık meselesinin belediyenin meselesi olmadığını düşünenlere sürprizlerimiz var. Fındık meselesi eğer Ordu’nun meselesi ise bal gibi belediyenin de meselesidir. Belediyenin elini taşın altına koyacağı yerler vardır. Çünkü fındık ürünümüz sadece bizim daldan yetiştirip torbaya koyarak Dünya’ya sattığımız bir ürün değildir. Fındık ürünü Türkiye’nin milli bir ürünüdür. Fındık ürünü sanayi ürünüdür ayrıca. Biz hem tarım bölgesi olarak fındık tarımı yapan ama fındık sanayisini de kendimiz üretebilecek kadar altyapısı olan, beyin gücü olan, bilgisi olan, tecrübesi olan bir il olarak AK Parti hükümetlerinin burada sağlayacağı altyapıyı en güzel şekilde, destekleri de değerlendirecek bir yerel yönetime kavuşturmayı hayal ediyoruz. Bunun adı yeri gelecek fındık organize sanayi olacak, yeri gelecek fındık bahçesi nasıl verimli hale getirilir burada belediye olarak elimizi taşın altına koyacağız. Herkesin fındıkta emeğini aldığını, üreticinin ve ticaretini yapanın memnun olduğu bir düzen kuracağız. Fındıkta marka için neler yapılması gerekiyorsa yapacağız. Fındığı boş konuşanlara, oraya buraya küfredenlerin insafına bırakmayacağız.” dedi.

-“Makam, mevki peşinde değiliz”-

Bütün sorunlara dokunan belediyecilik düşündüklerini ifade eden Hamarat, ilçeler arasında fark görmeden hizmet edeceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Belediyeciliği sadece asfalt döken, çiçek diken bir belediyecilik olarak düşünmüyoruz. Bütün sorunlara dokunan belediyecilik düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında İstanbul’da neler yaptığını, gönüllere nasıl dokunduğunu çok iyi biliyoruz. Bu yolda harikalar yaratacağız.

Eski bir efsane belediyenin personeliyim. Çok iyi bir hazırlığımız var. Eğer siz istiyorsanız biz göreve hazırız. Biz makam, mevki peşinde değiliz. Tek derdimiz var kendi memleketimiz. Eğer beni Akkuş’un köyü kadar Mesudiye’nin köyü de heyecanlandırmıyorsa Allah bu görevi bana nasip etmesin. Ünye ilçesi, Fatsa ilçesi ile Altınordu ilçesi arasında gram fark görüyorsam Allah yine bu görevi bana nasip etmesin. Biz memleketimiz her karış toprağını seviyoruz. Dolayısıyla kimse bizden ayrımcılık beklemesin, kimse bizden belediyenin kaynaklarını çarçur etmeyi beklemesin. Bizden kimse belediyenin kaynaklarını başka amaçlarla kullanmayı beklemesin. Böyle bir beklentisi olan varsa benle yürümesin. Bu anlattıklarım AK Parti’nin yerel yönetimlere bakış açısıdır.”Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı