HANCIOĞLU "Samsun sırtından hançerlenecek"

Haber Tarih : 02/10/2019
Toplam Okunma : 105

Çarşamba Ovası'na kurulacak olan biyokütle enerji santralinin, ovayı yok edeceğini savunan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu konuyu meclise taşıdı.


CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Çarşamba Ovası'na kurulacak olan biyokütle enerji santralini meclise taşıdı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Hancıoğlu şu ifadelere yer verdi: "Seçim bölgem Samsun'da, vatandaşımızın ihtiyacını karşılayacak, istihdam sağlayacak, ülkemize katma değer yaratacak hangi yatırım varsa durdu; Ama ne hikmetse ülkemizin en verimli ovalarından Çarşamba Ovası'nın tam kalbine, enerji santrali kuruluyor! Kurulmak istenen bu santral, günde 630 ton biyolojik atık yakacak, 38 ton kül çıkaracak, 14 buçuk kilo kül, havaya salınacak, ovayı besleyen dereden günde bin 500 ton su çekilecek! İşin özü şudur: Çarşamba ilçemiz, Samsun'umuz, çiftçimiz, ülkemiz sırtından hançerlenecek! Sorumluları bu yüce çatı altından bir kez daha uyarıyorum: Benim nazarımda, bu eşsiz ovanın kalbine santral kurmak; Samsun'umuzun ve ülkemizin geleceğine ihanet etmektir! Vatanını ve milletini seven buna seyirci kalamaz. Hukuk içinde, meşru zeminde her türlü mücadeleyi vereceğiz."


Samsun Haber | 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı