Hancıoğlu "Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun!"

Haber Tarih : 25/05/2019
Toplam Okunma : 173

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Meclisi'nde AK Parti ve MHP oylarıyla, su tüketim ve sayaç bakım bedellerinde yapılan zammın tartışmaları devam.Zam kararına bir eleştiri de CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'dan geldi.


Hancıoğlu zam kararının, rantçı belediyecilikle halkçı belediyecilik anlayışı arasındaki farkı, en somut şekilde ortaya koyduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Bizler seçim döneminde, dilimiz döndüğü ve gücümüz yettiğince vatandaşlarımıza anlatmaya çalıştık. Koltuklarını kaybetmek istemeyenler, seçim öncesi göstermelik indirimlerle vatandaşlarımızı kandırmaya çalıştılar. 'Bu anlayış ne gönül, ne hizmet belediyeciliğidir. Anlayış değişmediği müddetçe, bunun bütün faturasını vatandaşlarımıza ödetecekler' diye uyardık bütün Samsunluları...

İki ayda maskeleri düştü." Hancıoğlu, Samsun'da yapılan su zammı üzerinden, İstanbul'da tekrar yapılacak olan belediye başkanlığı seçimine atıfta bulunarak "Bugün göstermelik indirim yapanlar, dereyi geçtikten sonra yine bildiklerini okuyacak. Tıpkı Samsun'da yaptıkları gibi. Bunun bedelini vatandaşlarımız ödeyecek. Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun! Ancak, İstanbul'luların önünde hâlâ bir fırsat var!" dedi.


Samsun Haber | 

Serbest piyasada %50 randımanlı kabuklu fındık faturalı fiyatı: 15.00 Tl.Yayın Akışı