İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu MHP 13. Olağan Ordu İl Kongresine katıldı.

Haber Tarih : 16/11/2020
Toplam Okunma : 732

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu MHP 13. Olağan Ordu İl Kongresine katıldı. Ünyeli hemşerimiz İsmail Faruk Aksu’nun, Ordu’da MHP’nin bu zamana kadar düzenlediği il kongresine ilk kez katıldığı


MHP 13. Olağan Ordu İl kongresinde bir ilk yaşandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Ünyeli hemşerimiz ilk kez partisinin Ordu İl Kongresine katıldı.

Kongrede Divan Başkanlığı’na seçilen, yoğun alkışlar arasında Divan Kürsüsüne geçen İsmail Faruk Aksu, yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti, parti içi fitne ve fesada asla müsamaha gösterilmeyeceğini belirtti.

Dava büyüklerimizi ve ülkücü şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

Kongrede selamlama konuşması yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, “Öncelikle siz dava arkadaşlarımıza Genel Başkanımız, liderimiz Devlet Bahçeli Beyin selam ve muhabbetlerini iletiyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm milli mücadele kahramanlarımızı, vatan millet ve mukaddesat için toprağa düşmüş aziz şehitlerimizi, ömrünü Türklük davasına adamış partimizin kurucusu cennet mekanBaşbuğumuz Alparslan Türkeş’i, rahmeti rahmana kavuşmuş tüm dava büyüklerimizi ve ülkücü şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”dedi.

Büyük Kongre 14 Mart 2020’de..

Konuşmasında KKTC’nin 37. Yıl dönümünü kutlayan Aksu, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin 37. Kuruluş yıldönümünü ve Kıbrıs Türklerinin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. MHP olarak; ‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak’ şiarıyla 13. Olağan kongre sürecimizi gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Samsun’un İlkadım ilçesinden 9 Ağustos 2020 tarihinde ilk kongremizi başlatmış ve ilk adımı atmıştık. Büyük ölçüde tamamlanan ilçe ve il kongreleri ile devam eden 13. Olağan kongre sürecimiz 14 Mart 2020 tarihinde yapılacak büyük kongremiz ile tamamlanacaktır.”diye konuştu.

Kurultaylar töremizde vardır ve çok değerlidir

Kurultayların bir Türk töresi olduğuna dikkat çeken Aksu, “Kurultaylar Türk Töresinin bir parçasıdır. MHP’nin kurultayları da sıradan organizasyonlar değildir. Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, fitnenin kurutulduğu, ülkücü iradenin tecelli ettiği kutlu buluşmalardır. Bu nedenle önemli ve değerlidir.”dedi.

MHP; millettir, istiklaldir, istikbaldir, bekadır, güvencedir, Türklüktür, son kaledir

MHP son kaledir ifadesini kullanan Aksu açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Ülkücü hareket vatana, millete, devlete, ezana ve bayrağa sadakatle yeminlidir. MHP; milli varlığa, milli kimliğe ve tarihi misyona sahip çıkmanın adı, kardeşlik ve barışa açılan siyaset penceresi. Devletimizin kuruluş ilkeleri ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin teminatıdır. MHP; millettir, istiklaldir, istikbaldir, bekadır, güvencedir, Türklüktür, son kaledir.”


Ünye Kent Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı