İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı tarafından ’Söz Vatandaşın’’ etkinliği sürüyor.

Haber Tarih : 06/10/2020
Toplam Okunma : 446


İYİ Parti Ünye İlçe Binasında her hafta bir esnafla dertleşip sıkıntılarını medyada paylaşan Başkan Feryal Çuhacı, “Halkın sesi olmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız” diyerek çalışmalarına devam ediyor.

İYİ Parti’nin bu haftaki konuğu Ünye’de erkek kuaförlüğü yapan İbrahim Memiş oldu.

İbrahim MEMİŞ yaptığı açıklamada şunlar söyledi, ‘’Yaklaşık 10 yıldır abimle birlikte Erkek Kuaförlüğü yapıyoruz. Salgın döneminde virüsten çok etkilendik, bizi çok yıprattı. Normalleşme sürecinde biraz değişik kurallar getirildi. Örneğin ismini vermek istemediğim Ünye’de bir kafede 10 - 15 kişi bir masada oturabiliyorken, bir sıkıntı olduğu düşünülmezken, bizler müşterilerimize bir çay dahi ikram edemiyoruz. Bunu yapmaya kalktığımızda çok sert cezalar yiyoruz.Bizlere sosyal mesafeli çalışmamızı söylüyorlar mesela 4 koltukla çalışan bir kuaförde 2 koltuk çalışın, 2 koltuk boş kalsın, deniliyor. Ama bunun haricinde bize kimse şunu sormuyor, diğer iki koltukta çalışan kişi evine nasıl ekmek götürecek, bunu sormuyorlar. Pandemi döneminde zaten iki, iki buçuk ay işsiz kaldık. Şimdi artıkeskisi gibi zaten çalışamıyoruz. İnsanlar tedirgin, eskisi gibi işimiz yok.

Devletten destek bekliyoruz

Devletimizden ne yazıkki maddi, bir destek alamıyoruz. Sadece kurallara uyun denilip denetlemeler yapılıyor. Denetlemeler bizler için kurallar bizler için bunun farkındayız. Fakat bizlerin de hal ve hatırının sorulmasını istiyoruz. Giderlerimiz kat kat arttı, gelirimiz ise çok düştü. Pandemi dolayısı ile tüm malzemelerimiz tek kullanımlık. Eskiden bu kadar giderimiz yoktu, saat başı 1 müşteri alabiliyoruz, bu şekilde de işletmelerimizi ayakta tutmakta çok zorlanıyoruz .Hükümetimizin bizler için birazcık daha özverili olmasını umuyoruz inşallah bu dönemi bir an önce atlatırız ve normal hayata döneriz.”

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAĞLIK ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Büyük Cami Karşısı No:10 Ünye

( Büyük Cami Karşısı ) - 0 452 323 15 09

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı