İSTANBUL’A ORDULULAR TALİP

Haber Tarih : 06/12/2018
Toplam Okunma : 222

İstanbul’da yaşayan Ordulular, belediye başkanlıklarına talip oldu. İstanbul’da bugüne kadar AK Parti’den 13, CHP’den 7, BBP’den 1 olmak üzere toplamda 21 Ordulu aday adaylığı başvurusunda bulundu.


31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlere yaklaşırken, gurbette yaşayan Ordulular da yaşadığı memleketlerde belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunuyor. Özellikle Orduluların en kalabalık nüfusa sahip üçüncü il olan İstanbul’daki aday adaylarının sayıları dikkat çekiyor. İstanbul’da bugüne kadar 21 Ordulu, belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. 13 Ordulu aday adayı ile AK Parti başı çekerken, AK Parti’yi 7 aday adayı ile CHP, 1 aday adayı ile Büyük Birlik Partisi (BBP) takip etti. İstanbul’dan belediye başkanlığına talip olan aday adaylarının isimleri ise şöyle;

AK PARTİ: Kâğıthane Belediye Başkan aday adayı Temel Başalan, Çekmeköy Belediye Başkan aday adayı Yücel Yalçınkaya, Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı Bahattin Ünver, Büyükçekmece Belediye Başkan aday adayı Yusuf Karademir, Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı Fatma Yılmaz, Beylikdüzü Belediye Başkan aday adayı Velittin Küçük, Ataşehir Belediye Başkan aday adayı Musa Hamarat, Eyüpsultan Belediye Başkan aday adayı Deniz Köken, Bağcılar Belediye Başkan aday adayı Cavit Çakır, Sultanbeyli Belediye Başkan aday adayı Harun Pala, Pendik Belediye Başkan aday adayı Ahmet Cin, Sultanbeyli Belediye Başkan aday adayı Mehmet Çon ve Adalar Belediye Başkan aday adayı Özlem Öztekin Vural.

CHP: Çekmeköy Belediye Başkan aday adayı Seyfettin Yıldırım, Ataşehir Belediye Başkan aday adayı Aysemin Gülmez Karataş, Beykoz Belediye Başkan aday adayı Şevket Arıkan, Ümraniye Belediye Başkan aday adayı Aysun Şengül, Maltepe Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Koca, Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı Muharrem Dalkıç ve Başakşehir Belediye Başkan aday adayı Uğur Barış Karabulut.

BBP: Sultanbeyli Belediye Başkan aday adayı Hamdi Yıldız. MUSTAFA KIRLAK-ONUR OKUTAN -

www.orduolay.com

ÖZEL HABER


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı