Kadına şiddetin önlenmesi herkesin sorumluluğu.

Haber Tarih : 25/11/2020
Toplam Okunma : 547

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı Sosyal Politikalar Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Türkan Türkoğlu, “Kadına şiddetin önlenmesi için somut adımlar atılması tüm bireylerin asıl sorumluluğudur.” dedi.


Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklama yapan, İYİ Parti Ünye ilçe teşkilatı Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Türkan Türkoğlu, “Kadına şiddetin önlenmesi için somut adımlar atılması tüm bireylerin asıl sorumluluğudur.”dedi.

Türkan Türkoğlu açıklamasında şunları söyledi; “Günümüzde yalnızca kadın olmaları nedeniyle cinsiyete dayalı ayrımcılığa uğrayan, şiddete maruz kalan kadın sayısının giderek arttığını görmekteyiz. Kadınlarımız evde, işyerinde, otobüste, sokakta canice şiddete maruz kalmaktadırlar. Yapılan tüm bilinçlendirme çalışmalarına ve yasal düzenlemelere rağmen kadınların temel hak ve özgürlükleri ihlal edilmeye devam etmektedir.. Ülkemizde yaşayan kadınlarımızın çok ciddi bir oranı, fiziksel, cinsel, psikolojik, ekonomik şiddete maruz kalmakta, her yıl artan oranda yüzlerce kadın öldürülmektedir

Kul hakkı ve insanlık ayıbı…

Millet olarak yüce gördüğümüz inanç ve değerler dünyasında kadın her zaman muhterem ve onurlu bir yere sahiptir. Kadına yönelik şiddetin bizim inanç,gelenek ve göreneklerimizde hiçbir gerekçesi ve yeri yoktur. Bu tür olayları, hem kul hakkına girmek hem de bir insanlık ayıbı olarak görüyoruz.

Kadın mutsuz olursa toplum mutsuz olur

Kararlı bir devlet politikası uygulanmadıkça, şiddetle mücadele için yasa çıkarmak, uluslararası sözleşmeleri onaylamak yeterli olmuyor.Bilmeliyiz ki kadın mutsuz olursa toplum mutsuz olur, ülke mutsuz olur. Bizler Türk kadınının olmasını gereken yerde olması için, önümüze konulan tüm engelleri aşmak ve istediğimiz hedefe ve gerçek anlamda eşitliğe ulaşmak için elimizden gelenin hep daha fazlasını yapacağımıza söz veriyoruz.

Kadına şiddetin önlenmesi tüm bireylerin asıl sorumluluğudur

Sevgili Peygamberimizin “Cennet anaların ayaklarının altındadır.” sözü bir slogan olmaktan çıkarılıp, yaşamımıza yön veren vazgeçilmez bir ahlak ilkesi olarak benimsememiz gerekiyor. Kadına şiddetin önlenmesi için somut adımlar atılması tüm bireylerin asıl sorumluluğudur.”

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı