Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı.

Haber Tarih : 06/11/2018
Toplam Okunma : 141


Toplam 13 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, 7 gündem maddesi imarla ilgili 3 gündem maddesi ise içkili yerlerle ilgili oldu.

Hasan Çolakoğlu, Arif Ergün ve Hüseyin Yıldız’ın izinli olarak katılamadığı toplantıda imarla ilgili maddelerden 4’ü reddedildi, 2 tanesi kabul edildi, 1 tanesi ise imar komisyonuna havale edildi.

Mecliste görüşülen ve İçkili Yerle Komisyonuna havale edilen Buruncu Mahallesi’nde bulunan iş yerinin içkili yerler komisyonuna havale edilmesi konusu görüşülerek reddedildi.

Mecliste görüşülen diğer maddede Uğurlu Mahallesi’nde bulunan ve Belediye Meclisi kararı ile içkili yerler krokisine dahil edilen alanda canlı müzik yapılması görüşülerek İçkili Yerler Belirleme Komisyonuna havale edildi.

Gündemde görüşülen bir diğer maddede, Atatürk Mahallesi’nde bulunan ve içkili yerler krokisine dahil edilen yerde canlı müzik yapılmasına izin verilmesi konusu görüşülerek kabul edildi.

Mecliste görüşülen bir diğer maddede, 2019 mali yılı içinde uygulanacak olan vergi, harç ve ücret tarifelerinin belirlenmesi konusu görüşülerek Tarife Komisyonuna havale edildi.

Gündemde görüşülen bir diğer maddede, İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne bağlı tesislerde 2019 yılı içinde uygulanacak olan ücret tarifeleri konusu görüşülerek tarife komisyonuna havale edildi.

Meclis toplantısında son olarak, Yeşilkent, Yavi ve Çınarcık Mahalleleri kadastro çalışmalarında görev yapacak olan bilirkişi güncellemeleri yapıldı.

Kasım ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, birçok belediyenin beton santrali kurduğunu, ancak Ünye Belediyesi’nin beton santralinin farklı olduğunu, son teknolojiyle donatıldığını belirtti.

-“Deneme üretimi başlıyor”-

7 Kasım Çarşamba gününden itibaren beton santralinin deneme üretimine başlayacağını ifade eden Başkan Çamyar, “Her belediye beton santrali kuruyor. Ama bizim kurduğumuzun farkı var. Birincisi son teknoloji, ikincisi ise biz kendi beton malzememizi de Karaarmut bölgesinde kendimiz üretiyoruz. Beton santralimizde kurum işlemleri tamamlandı. 7 Kasım Perşembe günü itibariyle de ilk deneme üretimine başlayacağız. Kısa süre içerisinde buranın resmi açılışını yapacağız. Ünye Belediyesi kendi betonunu üreterek mahallelerdeki yol yapımını ucuza getirerek çok daha uzun metrajlı yollar yapma imkanına kavuşacak. Öte yandan kentsel dönüşümle ilgili belediyenin atacak olduğu adımlarda burada ürettiğimiz betonu kullanmak suretiyle daha ucuza konut imalatı gerçekleştirilecek.” dedi. 

-Büyükşehir belediyesinin çalışmaları-

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’la Ünye’yle ilgili görüştükleri konulara ilişkin ise Çamyar, şu açıklamayı yaptı:

“Büyükşehir Belediye Başkanımızla Ünye’de yapılan ve yapılması gereken çalışmalar ilişkin istişarelerde bulunduk bunların başlıcaları, sanayi sitesinin tam karşısında ki binanın kamulaştırılması gerektiğini ki orada okula giden öğrencilerimiz her gün olağan üstü tehlike yaşıyorlar. Ayrıca o binanın yıkılması ile trafik akışı da rahatlamış olacak. Diğer konu Pelitliyatak’ın yolu 4,5 yıldır kriz halinde duruyor, oranın bir an önce yapılması. Hayvan barınağı ile ilgili çalışmanın çok acil bir şekilde yapılması. Büyük cami etrafında ki dükkanlarda ilk problem kira probleminin çözümlenmesiydi onu şuanda çözdük. İkinci ayakta oranın mülkiyet durumu ile ilgili bir çalışma yapılmalı. Çamlık’taki proje ile ilgili bungalov evler bölümünün iptal edilerek eski Çamlık motel ve restoranın bulunduğu alana kat yüksekliği 6,50’yi geçmeyecek bir projenin sadece orayla ilgili yapılması. Çamlık’taki ağaçların rehabilitesi, tekrar yeşillenmesi, köprü korkularının yapılmasI. Nuriye Mahallesi’nden başlayan bisiklet yolunun Çamlığa kadar uzatılması.”

-“Çöp ayrıştırma tesisinin yapımı yılbaşına kadar tamamlanacak”-

 

Çöp ayrıştırma tesisinin yılbaşı dolaylarında faaliyete geçeceğini ifade eden Çamyar, “Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteriyle yaptığım görüşmede çöp ayrıştırma tesisinin yapımının yılbaşına kadar tamamlanacağını ifade etti. Şuanda makinelerin kurulumu devam ediyor. Burası tamamlandıktan sonra Akçay mevkiine bir daha çöp dökülmeyecek. Var olan ise transfer etmek marifetiyle oradan kaldırılacak. Orada ki hayvan barınağını da oradan kaldırarak ki biz Asarkaya’da bir yer tespit ettik. Oradaki hayvanlara yazık hem orada çöpün dibinde hastalıklarla boğuşma hem de karayoluna çıkanların kazaya sebebiyet vermesi içimizi acıtan bir durum. Dolayısıyla o alanın komple rehabilite edilmesi ve düzenlenmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı