“Numan Kurtulmuş, her yatırımın destekçisi”

Haber Tarih : 25/09/2020
Toplam Okunma : 853

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ankara’da gerçekleştirdiği bir dizi ziyaretin ardından ilçeye döndü.


Başta AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş olmak üzere çeşitli görüşmeler gerçekleştirerek Ünye’ye dönen Başkan Tavlı, Ankara temaslarının oldukça verimli geçtiğini söyledi.

 Tavlı; “Hemşerimiz Sayın Numan Kurtulmuş’la yaptığımız görüşmede, kendisi ilçemize yapılacak her yatırımın sonuna destekçisi olduğunu söyledi. Kültür Merkezi’nde tıkanan süreç kısa zamanda aşılacak” dedi.

 Ünye’ye de yapılan ve yapılacak olan yatırımların takibi için Ankara’ya giden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçeye dönerek görevine başladı.

Beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Araganile birlikte başkentte temaslar gerçekleştiren Başkan Tavlı, “Ankara ziyaretlerimiz olumlu geçti. Genel Başkanvekilimiz, hemşehrimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş ilçemize yapılacak her yatırımın sonuna kadar destekçisi olduklarını ifade etti. Kendilerine desteklerinden ve misafirperverliklerinden dolayı şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

-İlk ziyaret Genel Başkanvekili Kurtulmuş’a-

Ankara’da ilk olarak AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’la görüştüklerini ifade eden Belediye Başkanı Tavlı, şunları söyledi:

“AK Parti Genel Başkanvekilimiz, hemşehrimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş'u, İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan ile birlikte AK Parti Genel Merkezi’ndeki makamında ziyaret ettik. Kendileriyle OSB, Kültür Merkezi, Üniversite Yerleşkesi, Ünye-Akkuş-Niksar Yolu başta olmak üzere birçok konuda istişarelerde bulunduk. Sayın Genel Başkanvekilimiz Ünye’ye yapılan ve yapılacak olan her yatırımın destekçisi ve takipçisi olduklarını bir kez daha ifade etti. Kültür Merkezi’nde tıkanan sürecin kısa sürede aşılacağının müjdesini vererek, özellikle Organize Sanayi Bölgesi ve Kültür Merkezi konusunu yakından takip ettiklerini söyledi. Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş,Ünye’nin kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu, ilçe kongresi için programı elverdiği takdirde Ünye’yegeleceğini belirterek, hemşehrilerine selamlarını gönderdi.”

-Orman Genel Müdürlüğü ziyareti-

Ankara temasları kapsamında Orman Genel Müdürlüğü İzin ve İrtifak Dairesi Başkan Vekili Aytunç Nane’yi ziyaretini de değerlendiren Başkan Tavlı, “Altyapı ve yol çalışmalarımızda ihtiyaç duyduğumuz hammadde üretimiyle ilgili gerekli izin belgeleri konusunda Orman Genel Müdürlüğü İzin ve İrtifak Dairesi Başkan Vekili Aytunç Aytunç Nane’yi ziyaret ederek süreci takip ettik. Hammadde konusu belediyemiz için çok önemli. Bu konuda sıkıntı yaşamamak için gerekli girişimlerimizi yaptık ve olumlu sonuçlar aldık.” dedi.

 -Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ziyareti-

‘Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık’ konusunu önemsediklerini ve Ünye Belediyesi olarak bu konuda hassas davrandıklarını belirten Başkan Tavlı, şöyle konuştu:

“Ankara temaslarımız çerçevesindeÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyyüp Karahan’ı ziyaret ederek, gelecekte oluşabilecek katı atık sıkıntılarının yaşanmaması ve bertaraf edilmesi konusunda yaptığımız planlama ve proje çalışmalarımızla ilgili fikir alışverişinde bulunarak projelerimize destek istedik. Genel Müdürümüz projelerimiz konusunda gerekli desteğin sağlanması için elinden geleni yapacağını, çevre konusunda yapılan projelerin çok önemli olduğunu belirtti.”

-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ziyareti-

Ankara ziyaretlerinde OSB konusunu da takip ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’ı, ziyaret ederek Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı projesinin biran önce tamamlanıp yapım ihalesinin yapılmasıyla ilgili süreci konuştuk. Kendisi “Ünye OSB’de hiçbir sıkıntı olmadığını ve sürecin normal seyrinde ilerlediğini” ifade etti. OSB’yle ilgili süreç sıkıntısız devam etmekte. İnşallah ilçemiz 40 yıllık hayaline bu dönemde kavuşmuş olacak.” diye konuştu.

 Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, açıklamasında son olarak, ziyaretler kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelirler İdaresi Başkanlığı, Tahsilat ve İhtilaflı İşler Dairesi Başkanı Zekayi Çenge ve İLBANK Genel Müdürü Yusuf Büyük’le Ünye Belediyesi’nin iş ve işleyişleriyle ilgili görüşmeler yaparak ilçeye döndüklerini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı