Özgür Şahin, güven tazeledi.

Haber Tarih : 24/11/2018
Toplam Okunma : 168

Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatı 6. Olağan Genel Kurulunda Toplantısı’nda mevcut başkan Özgür Şahin, güven tazeleyerek 3. defa ilçe başkanı seçildi.


Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatı 6. Olağan Genel Kurulu, ilçede bir düğün salonunda gerçekleştirildi. Tek adayın olduğu seçimde mevcut Başkan Özgür Şahin güven tazeleyerek 3. defa ilçe başkanı seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin Divan Başkanlığına Veysel İlhan, Divan ikinci Başkanlığına Muhammet Sıddık Öz, Divan Kâtipliklerine ise Ahmet Topaloğlu ve Kerim Ateş seçildi.

Faaliyet raporu ve gelir-gider mali raporun okunup onaylanması ile devam eden programda Özgür Şahin, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanlığı’nın tek adayı oldu. Kapalı usul ile yapılan seçimde Şahin, güven tazeledi.

-“Ünye, göç alan, cazibe merkezi haline gelmiş bir durumda değildir”-

Saadet Partisi Ünye ilçe Başkanı Özgür Şahin, genel kurulda yaptığı konuşmada, insanların topraksızlaştırıldığını ifade ederek, “İnsan topraksızlaşıyor, toprakta insansızlaşıyor. Ordu-Giresun Havalimanı, Karadeniz Akdeniz Yolu ve Çevre Yolu gibi birçok proje yapılmasına rağmen genelde Ordu, yerelde Ünye halen göç alan, cazibe merkezi haline gelmiş bir durumda değildir. Her geçen gün köylerimiz bölge ilçelere ardında da batıdaki illere göç verir vaziyete gelmiştir. Yapılan bu hizmetleri küçümsediğimizden değil fakat insanımızı bu toprakları tutacak yatırımların yapılması gerektiğine inanıyoruz. Küçük işletmelerin faizsiz kredilerle desteklenmesi ve iş hacminin genişletilmesi gerekir.” dedi.

-“Üretici fındıktan vazgeçecek hale gelmiştir”-

Fındığa sahip çıkılmadığını belirten Şahin, üreticinin haklarının korunması gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Fındığın devlet tarafından desteklenmesi ve köylünün toprağını terk etmesinin önüne geçilmesi gerekir.2005 yılında fındığın fiyatını 7,45 lira, işçi yevmiyesi de 12 ile 15 lira arasında değişiyordu. 2018 yılında fındığın fiyatı 12 ile 14,50 lira arasında değişirken işçi yevmiyesi 70 lira, 80 lira arasında değişiyor, geçen 13 yılda fındık sadece 5-6 yılda değer kazanırken üretici tarafından işçi yevmiyesine ayrılan gider 5 kat artış göstermiştir. Üreticilerin harcanın giderleri hesaplanmadan fındığa fiyat biçilmesi üreticiyi fındıktan vazgeçecek hale getirmiştir. Birçok aile artık yevmiyeci almadan fındığını daldan kurtarıp tüccara olan borcunu kapamanın derdinde olmuştur. Tüccara olan borcu diyorum, çünkü üretici fındık daha dalındayken hayatı idare ettirmek için tüccara borçlanmak durumunda kalmıştır. Tüccara borcu olan üretici haliyle fındığını değerinde satamamaktadır. FİSKOBİRLİK’in yeniden canlandırılması, hem üreticinin hem de tüketicinin haklarının korunması lazım. 12-14 lira arasında tüccara giden fındık, 70-80 lira tekrar sofralarımıza dönüyor. Aradaki bu uçurumun engellenmesi gerekir. Üreticilerin ve bunu tüketen insanların komisyoncuların israfa bırakılmaması gerekir. Bu tarım politikası İç Anadolu da şeker pancarını bitirdiği gibi Samsun’da, Bafra’da, Bitlis’te şimdi de Adıyaman’da tütünü bitirdiği gibi Çarşamba’da, Göle’de çeltiği bitirdiği gibi Giresun’da, Ordu’da, Ünye’de de fındığı bitirecektir. Acilen tarım politikalarından vazgeçilmeli ve tarım tekraren ayağı kaldırılmalıdır.”

-“Tarihi bir seçimin arifesindeyiz”-

Saadet Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Temiz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, “İnşallah geçmişte yaşadığımız o kritik ve tarihi dönüm noktası olan mahalli seçimlerden bir tanesini daha mart ayında yaşayacağız ve bu mevcut yürütülen israf, yolsuzluk, adam kayırma milletten başka her şeyin var olduğu, sadece milletin olmadığı, hizmetin olmadığı, emanet bilincinin olmadığı belediyecilik anlayışını inşallah 31 Mart’ta değiştireceğiz. Tarihi bir seçimin arifesindeyiz.” diye konuştu.

-“Türkiye gerçekten zor durumda”-

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazım Cihangir İslam, Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı olduğunu belirterek, “Şimdi mahalli seçimler bizi bekliyor, sizi bekliyor. Önemli bir seçim ve Türkiye gerçekten zor durumda. O yüzden Türkiye’nin gerçekten sizlere ihtiyacı var. Duruma gerçekten el koymanız gerekiyor. Bu mahalli seçimlerde öyle bir ders verelim ki, öyle bir şamar indirelim ki sesi ta Hizan’dan, Yemen’den duyulsun.” dedi.

-“Parayı onlar harcadı ama senetleri biz imzaladık”-

İktidarın vatandaşa enkaz mirası bırakacağını ifade eden İslam, şunları söyledi:

“Kişi başına düşen geliri 10 bin dolara yükselttik’ diyorlar. 10 bin dolar yılda her kişinin cebine 60 bin lira giriyor demek. 4 kişilik bir ailenin kasasına 240 bin lira giriyor demektir. Yani ayda 20 bin lira giriyor demektir. Bunlar bu ülkeyi 500 milyar dolar borca soktular. Parayı onlar harcadı ama senetleri biz imzaladık. Bunlar gidici ama Türkiye kalıcı, yani bu paraları biz ödeyeceğiz. Onlar bize enkaz mirası bırakacaklar. Ama baktık ki kişi başı gelir derken bunlar borcu da gelir hanesine yazmışlar. Bu kadar borç buldun bu parayla atölye yap, fabrika yap yani üretim yap. Ama bunla saray yaptılar, lüks konutlar yaptılar. Istakoz yediler, lüks arabalara bindiler. Bunları kıskanmıyoruz. Ama fabrika yapmadılar, üretime yönelik yatırım yapmadılar. Olay bundan ibaret, 16 yılda yaptıkları ekonomik açıdan sadece ve sadece budur.”

-“Kazanmamak için hiçbir engelimiz yok”-

Sadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, ülkenin makus talihini yerel seçimlerde değiştireceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu sahte kahramanları önümüzdeki seçimde sandığa gömeceğiz. Türkiye’nin makus talihini mahalli idareler seçimi ile değiştirmeye başlayacağız. Kuvvet ve kudret sahibi Allah’tır. Biz Allah’a hem inanıyoruz, hem güveniyoruz. Biz inanıyoruz ki doğru olanı yaparsak, biz azimle gayretle günün şartlarını yerine getirirsek kazanmamak için hiçbir engelimiz yok. Bu kongremizin bir bereket yumağı halinde dalga dalga tüm Ordu’muza, tüm bölgemize, ülkemize sirayet etmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Aşkla, azimle görev yapan kardeşlerimden Allah razı olsun. Bugün tazelenerek ilçe teşkilatında görev alacak olan arkadaşlarıma yüz aklıkları, önümüzde ki seçimlerde büyük zaferlere vesile olacak çalışmalar temenni ediyorum.”

Ünye KENT Haber


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı