"Ramazan şenliklerini Ünyeliler istemedi"

Haber Tarih : 07/05/2019
Toplam Okunma : 291

Ünye'de Cumhuriyet Meydanı'na kurulan tarihi Ünye evleri mimarisindeki Ramazan Sokağı ile Ramazan ayı boyunca yapılan etkinliklerin bu sene yapılmamasını Ünyeliler istememiş.


Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, konuyu Belediye Meclis Üyeleri vasıtasıyla Ünyelilere sorduklarını, genel kanaatin yapılmaması yönünde olduğundan etkinlik düzenlemediklerini söyledi.

Ünye Cumhuriyet Meydanı'na Ramazan girmeden kurulan tarihi Ünye evleri mimarisindeki Ramazan Sokağı'nın bu sene kurulmaması üzerine başlayan tartışmaya son noktayı Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı koydu.

Ünyelilere sorduk

Tavlı, konuyla ilgili olarak Mayıs ayı Meclis toplantısında yaptığı açılış konuşmasında; "Ramazan ayında etkinlik yapıp yapmama konusunu Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımızla Ünyelilere sorduk. Bu konuda bana gelen bilgiler, etkinliğin olmaması yönünde kanaatin ağırlıkta olduğunu gösterdi. Diğer taraftan artık Ramazan ayı iklim olarak soğuk havalara doğru geldi. Bu mevsimde akşamlar soğuk oluyor. Meydan'da oturmak çok kolay olmazdı. Bu nedenle oradaki kurulu işyerleri biraz daha kalıp sıcak aylara doğru işi uzatmaya gitmek istiyorlar. Bu da doğru olmazdı. Çünkü şehirde 12 ay işyeri çalıştıran işyerlerine haksızlık olurdu. Bu nedenle Ramazan eğlencelerini yapmamayı doğru bulduk." dedi.

Temmuz ayındaki festival devam edecek

Hüseyin Tavlı, Temmuz ayında yapılan Kültür, Sanat Festivali'nin yapılacağını belirterek konuyla ilgili şöyle konuştu; "Şunu özellikle ifade etmek istiyorum. Ünye’nin Uluslararası Kültür ve Sanat Turizm Festivali’ni Temmuz Ayının üçüncü haftasında inşallah gerçekleştireceğiz. Yani bir tarafta bir şey bitmişken öbür tarafta bir şey olmuyor anlamında anlaşılmasın, diye de onu da ifade etmek istiyorum."

Ünye KENT Haber


Yayın Akışı