Saray Hamamı ile ilgili çalışmalarda sona gelindi.

Haber Tarih : 02/07/2019
Toplam Okunma : 144

Ünye Belediye Meclisi'nde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Saray Hamamı ile ilgili çalışmalarda sona gelindiğini, kısa süre sonra hizmete açılacağını söyledi.


avlı konuşmasında, Tekkiraz Karaarmutlu'daki taş ocağının ticari işletme ruhsatının da yakında alınacağını, ocağın ticari olarak çalıştırılacağını ifade etti.

Ünye Belediyesi Temmuz ayı olağan Meclis Toplantısı Ünye Belediye Meclis Toplantı Salonunda Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın Başkanlığında gerçekleşti.

Saray Hamamı hizmete giriyor

Belediye Meclis Toplantısının açılış konuşmasında Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Görevi devraldığımız günden bu güne kadar işleri yürütmekte ilgili elimizden gelen gayreti gösterdik. Diğer taraftan geçmiş dönemden bekleyen ve takip edebilmesi gereken Tekkiraz Karaarmulu'daki taş ocağının ticari ruhsatının alımıyla ilgili sürecin sonuna geldik. Aynı şekilde Saray Hamamı'nın restore edildikten sonraki dönemde hamam olarak halkımızın, hemşerilerinizin kullanımına sunmak için yürüttüğümüz çalışmaların da sonuna geldiğimizi ifade etmek istiyorum. Saray Hamamı çok yakın bir zamanda hemşerilerimizin kullanımına sunulacak. Cumhuriyet Meydanı'nda Ünye’nin tarihine ışık tutmuş ve şahitlik etmiş olan tarihi çınarımıza bakım yapılarak oyuk bölümleri doldurulmuş, bakımı yapılarak ömrünün uzatılması noktasına özellikle hassasiyet gösterilmiştir.” dedi.

Tavlı açılış konuşmasının ardından, Ünye’nin mahallelerinde yapılan çalışmalar, V kanaları ve diğer çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

7 Gündem maddesinin görüşüldüğü Belediye Meclis toplantısında maddelerin 5’i imarla ilgili olurken, görüşülen maddelerin 2 kabul edilirken 3’ü komisyona havale edildi.

Güreş için 125 bin TL, at yarışları için 30 bin TL ödül...

Gündemde görüşülen maddede, Ünye Belediyesi 20. Kültür Sanat ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenecek olan yağlı güreşler ile rahvan at yarışlarında dereceye girecek olanlara verilecek ödül miktarı görüşüldü. Buna göre yağlı güreşlerde dereceye girecek olan sporculara 125 bin lira, rahvan at yarışlarında ise 30 bin lira verilmesi kararı alındı.

Festival 3 gün sürecek...

Konuyla ilgili konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’de belirli bir sürede Ramazan etkinliklerine dönüşen Kültür Sanat ve Turizm Festivali’ni Temmuz ayında normal süresi olan 3 gün yapalım diye karar almıştık." dedi

Başkan Tavlı, daha önce yaptığı açıklamasında, bu seneki festivalin 19 Temmuz Cuma günü başlayacağını, 20 Temmuz Cumartesi günü devam edeceğini, 21 Temmuz Pazar günü sona ereceğini söylemişti.

Restoran, kafeterya, otopark, Binicilik Tesisleri, Müze Ev, Konuk Evi ücretleri belirlenecek...

Gündemde görüşülen bir diğer maddede ise, İşletme ve İştiraklar Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan Atatürk Parkındaki restaurant, kafeterya, otopark, spor kompleksi, Asarkaya Kent Ormanı tesisleri, Binicilik Tesisleri, Müze Ev, Konuk Evi, Hayvan Pazarındaki kafeterya, kapalı otopark ve yeni açılacak olan 15 Temmuz Meydanı otoparkta verilen hizmetler için günün şartlarına göre uygulanacak fiyat tarifelerinin belirlenmesi konusu görüşülerek tarife komisyonuna havale edildi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : NEVA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 B Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 17 00

GÜNDÜZ-GECEYARISI : TEKİN ECZANESİ

Fevzi Çakmak Mahallesi Balık Değirmeni Sokak No:28 Ünye

( Fevzi Çakmak Aile Sağlığı Yanı ) - 0 452 324 94 81

Yayın Akışı