SEZGÜL “İktidar muhalefet ayrımı düşünmüyorum”

Haber Tarih : 04/12/2018
Toplam Okunma : 163

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, belediyenin aralık ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “İktidar muhalefet ayrımı kesinlikle düşünmüyorum.” dedi.


Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, belediyenin aralık ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Ünye’ye hizmet edeceğiz bütün meselemiz, davamız bu. Bizim muhalefetimiz felan yok. Her günümüz beraber geçiyor. Onun için iktidar muhalefet ayrımı kesinlikle düşünmüyorum.” dedi.

Ünye Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül başkanlığında gerçekleştirildi.

-“Hassas bir tavır sergiliyoruz”-

Meclis toplantısının açılışından konuşan Belediye Başka Vekili Sezgül, çalışmaları hassasiyetle yaptıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Kamu menfaati noktasında çok hassas bir tavır sergilediğimiz biliniyor. Bizde bu hassasiyeti sonuna kadar sürdüreceğimizi tahmin ediyoruz. Bu dönem içerisinde hepinizden destek bekliyorum. Birçok kurulma görüşerek iyi neticeler alacağımıza inanıyoruz. Önümüzde 4 aylık bir süre var. Biz bu dönem içerisinde birçok konuda rahatlatıcı kararlar alacağız. İnsanlarda rahat bir şekilde belediyemize girip çıkacaklar. Girişteki turnikelerde rahatlığı sağladık. Artık vatandaşlarımız rahat bir şekilde girip çıkacaklar. Daha birçok konuda araştırmalar yapıyoruz. Bunları da önümüzde ki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız.”

-“Bazı projeler tıkanma noktasında”-

Hükümetin tasarruf tedbirleri nedeniyle ödenekler konusunda sıkıntı yaşadıklarını ve bazı projelerin tıkanma noktasında olduğunu belirten Sezgül, “Bir takım projeler tıkanma noktasında, bunun farkındayız. Ama bu bizim de çözeceğimiz bir mesele değil. Bu biraz kapsamı geniş bir konu. İnşallah bu soruna bir çözüm bulurlar hepimiz rahatlarız. Ücretler konusunda bir sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz. Bugüne kadar ödedik, gayret ediyoruz tasarruf yapıyoruz. Önümüze gelen faturalardan ıskontolar istiyoruz. Bir hayli mücadele ediyoruz. Bugüne kadar iyi gittiğimizi ümit ediyorum.” dedi.

-“İktidar muhalefet ayrımı düşünmüyorum”-

Davalarının Ünye’ye hizmet olduğunu ifade eden Sezgül, “Ünye’ye hizmet edeceğiz bütün meselemiz, davamız bu. Biliyorum ki hepimizde bunu arzu ediyor. Bizim muhalefetimiz felan yok. Biz bu memleketin çocuğuyuz. Memlekette her günümüz beraber geçiyor. Onun için iktidar muhalefet ayrımı kesinlikle düşünmüyorum. Burada verimliliği arttırtma noktasında gayret sarf edelim.” diye konuştu.

Sezgül’ün konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

14 gündem ve 2 gündem dışı maddesinin görüşüldüğü toplantıda, maddelerin 10 tanesi imarla ilgili olurken; imarla ilgili görüşülen maddelerin 3’ü kabul, 2’si reddedilirken 5’i ise imar komisyonuna havale edildi.

Toplantıda İçkili Yerler Belirleme Komisyonu’na havale edilen Uğurlu Mahallesinde ki alan tekrar görüşülürken konu incelenmek üzere tekrar içkili yerler belirleme komisyonuna havale edildi.

Müdür değişikliğinden dolayı 3 dereceli Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü kadrosunun 1 dereceye düşürülmesi konusu görüşülerek kabul edildi.

Ödenek yetersizliği bulunan Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne, ödenek fazlası bulunan Plan Proje Müdürlüğü’nden 1 milyon 700 bin lira aktarılması konusu görüşülerek kabul edildi.

2019 yılı performans programı görüşülerek kabul edildi.

İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde uygulanan ücret tarifelerinin güncellenmesi ve 2019 yılında uygulanacak olan harç ve ücret tarifeleri görüşülerek kabul edildi.

Tarife Komisyonu adına 2019 tarifeleri ile ilgili bilgi veren Emine Sabire Dönmez, birçok alanda 2018 yılı fiyatlarının uygulandığını, sadece bazı hizmetlerde günün şartlarına göre yüzde 10’luk artış yapıldığını söyledi.

Ünye KENT Haber


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı