"Tasarruf etmek hizmet yapmamak değildir"

Haber Tarih : 01/07/2019
Toplam Okunma : 134

Tasarruf gerekçesiyle hizmet etmemekle eleştirilen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, tasarruf etmenin asla hizmet yapmamak anlamına gelemeyeceğini belirtti


Ünye Flash Radyo'da Haftanın Yorumu programında açıklamada bulunan Tavlı, Böyle konuşanların ne yapsan yine konuşacaklarını belirterek, Belediyenin bütün ekip ve ekipmanıyla sahada olduğunu söyledi.

Tasarruf etmeyi israf etmemek olarak anladıklarına değinen Tavlı, keyfi, gereksiz ve hesapsız harcamaların önünü kestiklerini, hizmet için harcamaların her halükarda süreceğine işaret etti.

Tasarruf etmeyi herhangi bir zaman dilimine bağlamadıklarına dikkat çeken Tavlı, "Tasarruf her zaman olmalıdır. Bu belediyede de böyledir, evde, işyerinde, işletmede, her yerde de böyledir." dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kendisi için tasarruf gerekçesiyle hizmet etmiyor, eleştiri ve söylentileriyle ilgili yaptığı açıklamasında; tasarruf etmenin asla hizmet etmemek anlamı taşımadığını söyledi

Hem tasarruf yaptık hem de hizmet ettik

Başkan Tavlı, Ünye Flash Radyo'da Haftanın Yorumu programında Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz'ın canlı stüdyo konuğu oldu. Program sırasında kendisine; "Tasarruf yaptığınız gerekçesiyle hizmet etmiyor" diye eleştiriliyorsunuz. Bu eleştiriye ne diyorsunuz? sorusuna verdiği cevapta; bazılarının, ne yapılırsa yapılsın konuşacaklarını, yalan yanlış sözler uyduracaklarını belirterek; "Biz göreve geleli üç ay oldu. Bu üç ay zarfında hem tasarruf yaptık em de hizmet yaptık. Ünye Belediyesi her gün bütün ekip ve ekipmanıyla sahada hizmet veriyor." dedi.

Belediyeyi komple masaya yatırdık

Tavlı, tasarruf etmenin hizmet etmemek değil israf etmemek olduğuna dikkat çekerek; "Biz göreve geldiğimizde belediyeyi komple masaya yatırdık. Personelimizi gözden geçirdik. Araçlarımızı gözden geçirdik. İğneden ipliğe her şeyimizi gözden geçirdik. Baktık hangi birimde kaç personel var. Fazlalık var mı, eksik var mı? Fazlalıkları eksik yerlere yönlendirdik. Belediye Başkanlık makamı önünde on kişilik bir personel yığılması vardı. Burada ne yapıyorlardı, hangi işi görüyorlardı? Herkese malumdu. Burayı boşalttık. Eksik yerlere yerleştirdik. Diğer taraftan ihtiyaç fazlası hizmet araçlarını devreden çıkardık. Kiralık olanları geri iade ettik. Buralarda da tasarruf gerçekleştirdik."

Hizmetleri daha ucuza aldık

Yapılan sözleşmeleri gözden geçirdiklerini, yeni sözleşme yaparken yaptıkları sıkı pazarlıklar sonucu aynı hizmeti daha ucuza aldıklarını ifade eden Tavlı, buralardan da tasarruf gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ne yaparsan yap bazıları konuşur

Bunları yapmanın belediyenin hizmet vermesine engel olmadığını tersine daha güçlü hizmet vermenin maddi alt yapısına destek yarattığını belirten Başkan Tavlı, ne yapılırsa yapılsın bazılarının konuşmaya devam edeceğini söyledi.

Tasarruf etmenin zamanı olmaz

Tasarruf tedbirlerinin ne zamana kadar süreceği ile ilgili olarak da bilgi veren Hüseyin Tavlı; "Tasarruf etmenin zamanı mı olurmuş. Tasarruf her zaman olmalıdır. Bu belediyede de böyledir, evde, işyerinde, işletmede, her yerde böyledir." dedi.

Tasarruf yüzünden mi temizlikte zaaf var?

Programda şehirdeki kirliliğe dikkat çeken program yorumcuları, "Şehirdeki kirlenme tasarruf tedbirleri yüzünden mi meydana geldi?" diye sordular.

Ünye'nin kirlenmesine Belediye Başkanı olarak en başta kendisinin göz yummasının mümkün olmadığını belirten Başkan Tavlı; "Ben şehir içinde, mahallelerde bazen araçla bazen yaya sık sık gezen biriyim. Bu gezilerimde takip ettiğim bir konu da temizlik. Ben de zaman zaman çöp yığılması görüyorum. Ama o yığılma orada çok kalmıyor, alınıyor. Kalıcı bir kirlilik olmuyor. Temizlenmemiş bir cadde, sokak bulunmuyor. Buna rağmen eğer varsa haber verilsin, alınır. Haber verildi de alınmadı, o zaman benim bilgim olsun, kimse merak etmesin gereği yapılır. Bir şeyin altını çizerek söylüyorum; Ünye'de temiz değil tertemiz bir şehir olarak yaşanacak."

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : KUZEY ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 18 00

GÜNDÜZ-GECE : TEZEL ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9/B Ünye

( Bosch Bayi Yanı ) - 0 452 333 54 00

Yayın Akışı