TORUN “Fatsa Çevre Yolu projesi yılan hikâyesine döndü.”

Haber Tarih : 03/12/2020
Toplam Okunma : 956

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun’dan Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı’na “Fatsa Çevre Yolu” tepkisi; “Fatsa Çevre Yolu projesi yılan hikâyesine döndü.”


CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu ve çevre illerdeki vatandaşların uzun yıllardır beklediği Fatsa Çevre Yolu Projesi’nin yılan hikâyesine döndüğünü belirtti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın, daha önceki vaatlerin aksine, projeyi 2021 Yatırım Programı’na almadığını açıklayan Torun, “Vaat verip tutmayan Bakanlığa sesleniyoruz: Artık vatandaşı kandırmaktan vazgeçin. Ordu ormanlarının üçte birini maden şirketlerine verirken hiç zaman kaybetmeyenler, iş, halkın sorunlarını çözmeye gelince tembelleşiyor. Maden şirketlerine verilen hizmet, vatandaşa verilmiyor” dedi.

Yatırım programına alınmıyor

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un yazılı açıklaması şöyle:

“Ordu ilimiz başta olmak üzere Karadeniz bölgesindeki tüm vatandaşlarımızın uzun yıllardır beklediği, 21,7 kilometrelik Fatsa Çevre Yolu’nun yapımı,maalesef yılan hikâyesine döndü.Konuyu, 2019 yılının sonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde gündeme getirdiğimizde, ‘Projenin 2020 Yatırım Programı’na alınabileceği’ifade edildi. Ancak durum böyle olmadı. Projenin 2020 Yatırım Programı’na alınmadığı anlaşılınca, 7 Temmuz 2020’de bir soru önergesi vererek konunun takipçisi olduk.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu15 Eylül 2020’deönergemize verdiği yanıtta, projenin bu kez 2021 Yatırım Programı’na alınmasının planlandığını açıkladı.Buna karşın,aradan geçen sürede yine bir gelişme yaşanmadı.

 “2021’de de yapılmayacak”

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçe görüşmelerinde Sayın Bakan’a konuyu bir kez daha sorduk. Bakanlıktan 10 gün sonra gelen son yazılı yanıt ile Fatsa Çevre Yolu Projesi’nin 2021 Yılı Yatırım Programı’na da alınmadığı ortaya çıktı.

 “Millete havale ediyoruz”

 Şimdi, vaat verip tutmayan Bakanlığa sesleniyoruz: Artık vatandaşı kandırmaktan vazgeçin. Halkımızı daha fazla mağdur etmeyin, bölgenin kanayan yarası haline gelen bu projeyi bir an önce tamamlayın.Yapamıyorsanız da ‘beceremiyoruz’ deyin, özür dileyin.Bu projenin hayata geçmediği her gün Fatsa ilçemizin trafik yoğunluğu biraz daha artmakta, bu yoğunluk nedeniyle meydana gelen trafik kazaları vatandaşımızın canına mal olmaktadır.Ordu ilimizin ormanlarının üçte birini altın madeni şirketlerine verirken hiç zaman kaybetmeyenler, iş, halkın sorunlarını çözmeye gelince ne hikmetse tembelleşiyor. Ormanlarımızı yok eden maden şirketlerine verilen hizmet, vatandaşa verilmiyor.Konunun takipçisi olduğumuzu ifade ediyor, maden şirketlerine cömert, vatandaşa kör olaniktidarı milletehavale ediyoruz.”

Ünye KENT Haber/Bülten

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı