Torun, “Yeni gelen vali bu konuda inşallah daha hassas olur” diyerek beklentisini açıkladı.

Haber Tarih : 26/06/2020
Toplam Okunma : 737


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu MilletvekiliSeyit Torun, Gazeteci Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın sunduğu, Oney Flash FM’de her Cuma yayınlanan “Haftanın Yorumu” programına canlı yayınla bağlanarak katıldı.

Ordu için yıllardır her şeyi konuştuklarını, kendilerinin muhalefet olarak işleri takip ettiklerini ve sorunların çözümü için somut adımlar beklediklerini vurgulayan Seyit Torun, yeni Ordu Valisi Tuncay Sonel’den bu konuda hassasiyet beklediklerini ifade ederek, şu açıklamayı yaptı:

“Ordu’da yılardır her şeyi konuşuyoruz. Ama somut hiç bir şey gelişme yok. Sorunu çözecek iktidar milletvekilleri. Ordulu vatandaşlardan sorunu çözme iradesini yetkiyi aldılar. Bunun için bir mazeret yok. İktidar milletvekilleri bir araya gelsinler, görüşsünler. Sonuçta özellikle geçmiş Ordu Valisi Seddar Yavuz için söylüyorum. Yeni gelen Vali Tuncay Sonel bu konuda daha hassas olur. Eski Vali, AK Parti İl Başkanı’ndan daha politikti. Bir siyasetçiden daha etkiliydi. Ordu Valisini seçen iktidar, gönderen de onlar. Yetki veren de onlar. Kamu görevlilerini atayanlar da onlar. Bürokrasiye de hakim olanlar da onlar. Mazereti yok, telafisi yok. Ordu’nun lafa değil, Ordu’nun söze değil, Ordu’nun icraata, sorunları çözmeye ihtiyacı var.”

Ünye KENT Haber

 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı