Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Niksar- Ünye bağlantısının yapılacağını söyledi.

Haber Tarih : 27/06/2020
Toplam Okunma : 765


Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın, Tokat - Niksar yolunun ardından, Niksar-Ünye bağlantısının da yapılacağını söylediğini belirterek; bu konunun takipçisi olamaya devam edeceklerini ifade etti.  

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Tokat’ı ziyaret ederek Bakanlığı ile ilgili çalışmaları yerinde inceledi. Ulaştıra Bakanı,Tokat’ta düzenlenecek toplantı öncesi yaptığı açıklamasında Ünye-Niksar yolu ile ilgili olarak ta değerlendirmede bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu değerlendirmesinde şöyle konuştu;

"Tokat Niksar arasının belli bir kısmı 2X2 duble yol olarak yapıldı ve hizmete açıldı. Kalan kısımlarının planlamalarını yapıyoruz. Tokat ile Niksar’ı 2X2 duble yol olarak yol güvenliği ve standardı yüksek bir yol olarak Tokat ve Niksarlılara yakışır bir şekilde hizmete almanın hedefi içerisindeyiz. Ne zaman tamamlayıp işletmeye alabiliriz diye birazdan bu konunun toplantısını ve planlamasını yapacağız.

Niksar ile Ünye’yi konforlu şekilde birbirine bağlayacağız

Niksar, Tokat’ın kuzeye açılan kapısı. Tokat-Niksar arasındaki yol Tokat’ı kuzeye taşıyor..İnşallah devam eden süreçlerde Niksar ile Ordu’yu, Ünye’yi, bağlayarak, Tokat’ın Karadeniz’e açılan kısmında konforlu bir şekilde ulaşımısağlamış olacağız. Bundan sonraki süreçte yapılan çalışmalarımız bittikçe biz yine Tokat’a gelip yapılan çalışmaları yerinde inceleyeceğiz. Elimiz her türlü Tokat’ın üzerinde olacak. "

 

Bakanımız Niksar-Ünye yolunun müjdesini verdi

 

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yaptığı açıklama ile ilgili attğı tweette şöyle dedi.

 “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız, Tokat - Niksar yolunun ardından, Niksar ve Ünye bağlantısının yapılacağı müjdesi verdi. Milletvekillerimiz ile yolumuzun takipçisi olacağız. Kim bu yolla ilgili çaba gösteriyorsa müteşekkiriz.”

Ünye KENT Haber

 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı