Ünye Belediye Başkanlığı’na 10 aday talip

Haber Tarih : 17/11/2018
Toplam Okunma : 236

AK Parti’de 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için aday adaylık müracaatının 16 Kasım Cuma günü saat 24.00’da sona ermesiyle birlikte Ünye Belediye Başkanlığı’na 10 aday talip oldu.


Ünye’de belediyeye talip olan aday adaylarından kimi ilçe merkezinden Cumhuriyet Meydanı’na toplu olarak yürüyüp gövde gösterisi yaptı, kimisi ilçe binası önünde basın açıklaması yaptı, kimisi ise sessiz sedasız başvurusunu yaparak süreci beklemeye başladı.

Ünye’de AK Parti’nin adayları başvuru sırasına göre Ünal Şahin, İsa Gümüş, Nihat Şen, Ahmet Arpacıoğlu, Yaşar Demirci, Mehmet Okuyucu, Kenan Selim Argan, Telat Tuncar, Adem Atik, Koray Maral oldu.

Ünye Belediye Başkanlığı için ana muhalefet partisi CHP Ünye’de sessizliğini korurken, MHP’de devam eden başvurusu sürecinde şu ana kadar Ahmet Ceylan, Mustafa Aybastı, Nedim Can, Mine Duman ve Mehmet Yamak başvurusunu yapan aday adayları oldu.

Ünye’de 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için AK Parti’den müracaat eden aday adayı sayısı 10 oldu.

İktidar temsilcisi olan partide 16 Kasım Cuma günü saat 24.00 itibarıyla müracaatlar sona ererken, Ünye’de belediyeye talip olan aday adaylarından kimi ilçe merkezinden Cumhuriyet Meydanı’na toplu olarak yürüyüp gövde gösterisi yaptı, kimisi ilçe binası önünde basın açıklaması yaptı, kimisi ise sessiz sedasız başvurusunu yaparak süreci beklemeye başladı.

Ünye Belediye Başkan adaylarından kimisi daha önce belediye başkanlık tecrübesi taşırken, kimilerini Ünye milletvekilliği aday adayı süreciyle tanıdı, kimileri siyasette hiç yer almadan belediye başkanlığı başvurusuyla yeni bir yüz olarak karşımıza çıktı.

-Açılışı Şahin yaptı-

AK Parti, aday adaylık müracaatlarını 6 Kasım 2018 Salı günü almaya başladı.

Aday adaylığı müracaatlarının başladığı gün Ünye Belediyesi eski personellerinden Ünal Şahin açılışı yaparak, ilk aday adaylığı müracaatında bulunan kişi oldu.

Şahin, adaylığını basın mensuplarını davet ederek değil, sosyal medya aracılığıyla duyurmayı tercih etti.

- 2. sırada Gümüş yer aldı-

Müracaatların 5. günü olan 11 Kasım Pazar günü hareketli geçti.

AK Parti Ünye İlçe Teşkilatına 4 aday adayının müracaat ettiği 11 Kasım tarihinde günün ilk, adaylık takvimin 2. müracaatını İsa Gümüş yaptı.

İstanbul’da Mali Müşavirlik yapan Gümüş, 24 Haziran Genel Seçimleri’nde AK Parti’den Ordu Milletvekili aday adaylığı müracaatında da bulunarak Ünyelilerin karşısına çıkmıştı.

-3. başvuru Şen’den-

11 Kasım Pazar günü Mimar Nihat Şen, AK Parti İlçe Teşkilatı’na aday adaylık müracaatı için geldi.

2009 yerel seçimlerinde Ünye Belediye Başkanlığı için MHP’den aday olan, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Şen, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar aday adayı olarak günün 2., adaylık takviminin 3. adayı olarak başvurusunu yaptı.

-Arpacıoğlu 3. döneme talip oldu-

2004-2014 yılları arasında 10 yıl AK Parti’den Ünye Belediye Başkanlığı görevini üstlenen ve 2014 seçimlerinde aday adaylık müracaatında bulunmayan Ünye Belediye eski Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, 2019’un 31 Mart’ında yapılacak yerel seçimler için aday adaylık müracaatında bulunarak 3. dönem için yetki istediğini söyledi.

Mali Müşavir Ahmet Arpacıoğlu, yaptığı müracaatla günün 3., adaylık takviminin 4. aday adayı oldu.

-Sessiz sedası aday, Demirci-

Pazar gününün son adaylık takviminin 5. sırasında işadamı Yaşar Demirci yer aldı. Demirci, aday adaylık müracaatını sessiz sedasız yaparak yetki istemeyi tercih etti.

-Pazartesi’de yoğun geçti-

Aday adaylık takviminin ilk açıklandığında son gün olarak duyurulan 12 Kasım Pazartesi günü de müracaatların yoğun olduğu gün oldu.

Günün ilk, adaylık takviminin 6. sırasında İnkur eski Belediye Başkanı ve Ünye Belediyesi eski Meclis Üyesi Mehmet Okuyucu yer aldı.

Okuyucu, aday adaylık müracaatını yaparak İnkur’dan sonra Ünye’ye talip oldu.

-Pazartesi gününün 2. aday adayı Argan oldu-

12 Kasım Pazartesi günü 2. müracaatı Yunus Emre Eğitim Kurumları Genel Müdürü Kenan Selim Argan yaptı. Adaylık takviminde 7. sırada müracaatını yapan Argan, belediyeye bakışı değiştirme vaadinde bulunarak göreve talip olduğunu kamuoyuna duyurdu.

-Günün son aday adayı Tuncar oldu-

İlk açıklanan adaylık takviminin son günü olan 12 Kasım Pazartesi günü, günün 3., adaylık takviminin 8. başvurusunu yapan Telat Tuncar oldu.

AK Parti Ünye ilçe teşkilatında çeşitli kademelerde görev alan, aynı zamanda şu anda Ünye Belediye Meclis Üyesi olan Avukat Tuncar, eksiklikleri gidermek için aday olduğunu ifade etti.

-Aday adaylık takvimi 16 Kasım’a uzatıldı-

AK Parti Genel Merkezi tarafından 12 Kasım Pazartesi günü sona ereceği ifade edilen aday adaylık müracaatları yoğunluk gerekçe gösterilerek 16 Kasım Cuma günü 17.00’a kadar uzatıldı.

-Atik, son gün aday adayı oldu-

12 Kasım’dan 16 Kasım’a uzatılan başvurusu süresi arasında herhangi yeni bir başvuru olmazken, son gün partinin Ünye İlçe Teşkilatı’na sürpriz bir başvuru oldu.

Aday adaylık takviminin son günü olan 16 Kasım Cuma günü Ünye El Ele Derneği Başkanı Adem Atik, Belediye Başkanlığı için aday adaylık müracaatında bulundu. Atik, adaylık takviminde 9. sırada müracaat eden aday oldu.

-Takvim 3. kez uzatıldı-

16 Kasım 2018 Cuma günü 17.00’a kadar uzatılan aday adaylık müracaatları, yaşanan yığılmalardan dolayı sistemde meydana gelen arıza nedeniyle aynı gün 24.00’a kadar uzatıldı. Yapılan bu değişikle AK Parti 3. kez başvuru süresinde değişikliğe gitmiş oldu.

-Son günün sürprizi Avanoğlu ve Maral oldu-

Ünye’de Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylık sayısının 9’da kaldığı konuşulurken, müracaatların son dakikalarında Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Ünye Şube Müdürü Ersin Avanoğlu ile Ünye Dernekler Federasyonu (ÜNDEF) Başkanı Koray Maral aday adaylık müracaatında bulundu.

Sessiz sedasız müracaat yapan Avanoğlu’nun daha sonra adaylıktan çekildiği öğrenildi.

Müracaatlar sonucunda AK Parti Ünye Belediye Başkanlığı için yarışacakların sayısı 10’da kaldı.

- Muhalefet cephesi -

Ünye Belediye Başkanlığı için 10 aday resmi başvuru yaparken, ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ünye’de sessizliğini koruyor. Parti kulislerinde ve Ünye kamuoyunda çeşitli isimler konuşuluyor.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) aday adaylığı müracaatlarında süre devam ederken, şu ana kadar Ünye’de bu göreve talip olmak için resmi başvuru yapanlar Mimar Ahmet Ceylan, Şehir Plancısı Mustafa Aybastı, İnşaat Mühendisi Nedim Can, Mimar Mine Duman, İşadamı Mehmet Yamak oldu.

İYİ Parti, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi’nin ise Ünye’de aday adayları henüz sahaya çıkmadı.

Ünye KENT Haber


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı