Ünye Belediyesi Beton Santralı Kuruyor

Haber Tarih : 23/10/2018
Toplam Okunma : 287


Ünye Belediyesi, yol yapımları için malzeme ocağını devreye almasının ardından bu kez beton santralı kurmak için kolları sıvadı.

85 mahallesi ile geniş bir hizmet ağına sahip olan Ünye Belediyesi başta yol hizmetleri olmak kentsel dönüşüm gibi alanlarda yapım maliyetlerini düşürmek adına önemli bir hamle gerçekleştirdi. Ünye Belediyesi, bir süre önce hazırlıkları tamamlanan beton santralinin kurulum işlemleri başladı. Beton üretimini bundan sonra kendi imkanları ile yapacak olan Ünye Belediyesi başta beton yol hizmeti olmak üzere kentsel dönüşüm projelerini de kendi imkanları ile yaparak hem de fazla hizmet sağlamayı hem de maliyetleri önemli ölçüde azaltmayı hedefledi.

"Akıllı yatırımlar yapıyoruz"

Beton santralinin kurulum aşamasının yerinde inceleyene Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar yeni hayata geçirilen hizmeti Ünye açısından altın yumurtlayan tavuğa benzetti. Başkan Çamyar yaptığı açıklamada, "Ünye Belediyesi olarak akıllı yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Belediyemiz için altın yumurtlayan tavuk olarak nitelendirebileceğimiz eserlerden bir tanesini daha hayata geçirmiş oluyoruz. Bununla alakalı Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz ocak alanlarının çalışma bölümünün tamamlamış oldular. Hemen ardından ise beton santralinin kurulum işlemlerini başlattık" dedi.

 

Beton santrali yapım maliyetlerini düşürecek

10 gün içerisinde kurulum tamamlanarak faaliyete alınacak olan beton santralinin hizmetlerin yapım maliyetlerinin ciddi oranda düşüreceğini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "2 hafta içerisinde de üretime başlanmış olacak. Beton santralinin faaliyete geçmesi ile birlikte kendi üretim imkanlarımızla kenti beton yolumuzu yapma imkanına kavuşmuş olacağız. Beton santrali ile birlikte devamında ise konut sektörü başta olmak üzere kentsel dönüşüm projelerimizde ciddi kazanımlar elde etmiş olacağız. Bu çalışma hem maliyet anlamında belediyemizin elini kuvvetlendirmiş olacak, hem de yol yapımı da dahil proje süreçlerimizi hızlandırmış olacak" diye konuştu. - ORDU


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı