"Ünye Belediyesini Ünye 1957 Spor kulübü haline getiremeyiz"

Haber Tarih : 26/11/2018
Toplam Okunma : 643


“Ünye Belediyesini Ünye 1957 Spor kulübü haline getirirsek hepimiz için sıkıntı olur.”

Ünye’de siyasetin hareketlendiği ve 31 Mart Yerel Seçimlerine doğru geçtiğimiz hafta görevinden uzaklaştırılan Başkan Ahmet ÇAMYAR’ ın ardından Ünye Belediye Meclisi tarafından 4 aylık süreyle başkanlık koltuğuna oturan Mehmet Yaşar SEZGÜL “ŞEN KUYUMCU & Bir Konu Bir Konuk” programına katılarak belediyede ki operasyondan, OBB Başkanı GÜLER'in aday gösterilmesi ve Ünye 1957 Spor'a kadar birçok soruyu yanıtladı.

Başkan Sezgül “Yasa gereği seçime kadar görevi vekil olarak algıladık daha sonra 4 aylık süre için meclis tarafından bu göreve getirildik. Bizde bu görevi elimizden geldiği kadar tüm Ünyeli halkımıza en faydalı olacak şekilde icra etmeyi bir borç biliriz.” Dedi.

HİZMETE GÖREVDE DURAKSAMA YOK

Devletin her kurumunda bir süreklilik vardır, kişilere özgü bir işleyiş söz konusu değildir. Bize saat 16.00’da görev verildi. Pazartesi saat 16.00 da bize resmi yazı ulaştı. Bu süreç içinde hiçbir aksaklık yaşanmadan işlemler devam etti.

Bundan sonra ki süreçte bir incelemelerimiz ve tetkiklerimiz olacak. Bununla birlikte milletimizin her kuruşunu en güzel şekliyle değerlendirmek için gayret göstereceğiz.

“YER DEĞİŞTİRDİK KİMSEYİ EKMEĞİNDEN ETMEDİK”

-Belediye de yapılan değişikleri nasıl değerlendiriyorsunuz. Yeni değişiklikler olacak mı?

İç işlerimizle alakalı birkaç değişiklik söz konusu oldu. Bu konu ile alakalı şimdilik iyi olacağını düşündüğümüz bir uygulama gerçekleştirdik. Tabi ki bunu yasa çerçevesindeki uygulama ile yaptık.

Bu değişiklikler ilk görünen işlemlerdir kesin doğrudur diye diretmiyoruz, kimsede üzülmesin, kimseyi görevinden almadık. Sadece görev değişikliği yaptık. Kimsenin ekmeği ile rızkı ile oynamadık. Burada bir süreç yaşanıyor. Bu süreç içerisinde bizim çok dikkatli hareket etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla insanlarımızı mutlu etmek bizim görevimizdir. Ben kısa dönemde hayırlı icraatlara imza atmak istiyorum. Şehrimize burayı Allah ondan razı olsun dedirtecek bir dua bırakmak istiyorum. Bütün meselemiz budur.

“SORUNLARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

-Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M.Hilmi GÜLER ile eski dostsunuz. Aday olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

73 yılından beri aktif siyasetin içerisinde rol alan en uzun siyasi yaşamı olan bir kardeşinizim burada kimseye tavırlı bir hareketimizin olması mümkün değil onun hesabını veremeyiz. Yığınla sorunlarımız var bunları birlikte aşacağız. Bu sorunları aşarken çözerken kırmayacağız dökmeyeceğiz ve böylece aşamayacağımız bir engel olmayacaktır.

Sayın Hilmi Güler ile geçmişten bir hukukumuz var. Kendileri çok deneyimli bir devlet adamı Ordu Büyükşehir için aday gösterilmesi Ordu için ve Ünye için bir şans olmuştur. İnşallah güzel hizmetlere kendisiyle imza atacağımıza inanıyorum.

“NE GEREKİYORSA YAPARIZ HAKKINI VERİRİZ”

-Ünye 1957 Spor’a destek olacak mısınız?

“Spor herkesin gönlünde yer eden bir faaliyettir. Dolayısı ile bunu ihmal etmemiz mümkün değil. Ama şunu da göz aradı etmemiz lazım. Ünye 1957 spor kulübünün bir yönetimi var. Bir başkanı var. Dolayısı ile bu insanlar bu işleri takip etmekle yükümlü... Bizde Ünye Belediyesi olarak belediyenin sorunlarını takip etmekle yükümlüyüz. Ama Ünye Belediyesini Ünye 1957 Spor kulübü haline getirirsek bu hepimiz için sıkıntılı durum getirir. Böyle bir algı içinde olmamız yanlış olur. Kanunların vermiş olduğu izinler ile destek konusunda ne gerekiyorsa geri durmayız.”Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı