Ünye’nin problemleri bize getirilmiyor!

Haber Tarih : 26/12/2020
Toplam Okunma : 848

Altınordu ve Fatsa OSB’leri için ödenek istediği halde Ünye OSB için bir talepte bulunmayan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, bu konuda Ünye’den talepte bulunulmadığını söyledi.


Metin Gündoğdu; “Ünye OSB ile ilgili bir problem olduğunu arkadaşlarımız bize iletmediler. Her seferinde soruyoruz, bizim problemimiz yok, deniyor. Biz, bize gelen neyse biz onları takip ediyoruz.” dedi.

Ünye’ye geldiğinde, kendisine her şeyin çözüldüğün söylendiğini belirten Gündoğdu, “Benden sadece Sanayi Sitesinin yerinin taşınması ile ilgili bir sıkıntılarının olduğunu ifade ettiler. Bende, ‘Bu işi üzerime aldım, takip edeceğim’ dedim.” şeklinde konuştu.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ünye’den kendilerine sorunların çözülmesi noktasında bir talep gelmediğini belirterek; “Bana Altınordu ve Fatsa OSB’lerine ödenek sağladığım halde Ünye OSB’ye neden ödenek sağlamadığım soruldu. Bana Ünye’den böyle bir talep gelmedi ki.” dedi.

Oney Flaş FM’deki Bir Konu Bir Konuk programında Radyo Genel yayın Yönetmeni Hakan Korkmaz’ın konuğu olan Metin Gündoğdu konuyla ilgili olarak şöyle konuştu;

Bizden bir talepte bulunulmadı

“Ünye OSB ile ilgili arkadaşlar bize dedi ki, ‘Burayı yatırımcı firmalara belirli bir miktar karşılığı sattık, para konusunu çözdük’. Bizde öyle mi? dedik. Bu iş böyle kaldı. Bize orada, ‘Bizim OSB ile ilgili şöyle bir problemimiz, böyle bir sıkıntımız var. Bize yardımcı olur musunuz’ diyen yok. Bir problem yok deniliyorsa o problemle ilgili nasıl davranabiliriz, ne yapabiliriz? Problem bana gelecek ki, bende o problemin çözümü için burada Bakanlıklar nezdinde bunları takip edip edeceğim. Böyle bir problem olduğunu arkadaşlarımız bize iletmediler. Her seferinde soruyoruz, bizim problemimiz yok, deniliyor.

Soruyoruz, sorunumuz yok deniliyor

Üniversite arazisi ile ilgili problemimiz yok, biz bunu çözdük deniliyor. Ormanla ilgili işimizi hallettik deniliyor. OSB ile ilgili sorunlar çözüldü deniliyor. Ben oraya geldim Oda Başkanlarımızla görüştüm. Benden sadece normal sanayi sitesinin yerinin taşınması ile ilgili bir sıkıntılarının olduğunu ifade ettiler. Bende, bunu bizzat kendim üzerime aldım, takip edeceğim dedim. Nitekim elimden geldiği gayreti göstereceğim. Biz, bize gelen neyse onları takip ediyoruz.”

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı