"18 gün önce sıfır antrenmanla başladık"

Haber Tarih : 03/10/2019
Toplam Okunma : 122

Oyuncularının lige 18 gün önce sıfır antrenmanla başladıklarını belirten Ünye 1957 Spor Teknik Direktörü İmdat Musa Yıldırır; "Ligin 4’üncü haftasında kadar hazırlıklarımız devam edecek” dedi.


Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4’üncü grubun 2’nci haftasında kendi sahasında konuk ettiği 1926 Bulancakspor’a 1-0 mağlup olan Ünye 1957 Spor’da teknik direktör İmdat Musa Yıldırır, açıklamalarda bulundu. Ligin başlamasına 18 gün kala yeniden kadro kurduklarını belirten Yıldırır, “Ünye 1957 Spor Kulübü iki aydır bir çaba içerisindedir. Yeni sezon öncesinde bir takım kuruldu ancak bu takım dağıldı. Yaklaşık 20 gün önce yeniden bir takım yaptık biz. Bu takım da Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi ekonomik kriz ortamında Ünye’nin yaptığı yakın çevredeki geçlere güvenmek oldu. Bu kapsamda da 20 yaş ortalamasında bir takım kurduk. Futbolcu maliyet bütçesi şu an için sıfır. Bu çocuklar lige 18 gün önce sıfır antrenmanla başladılar. Şu anda bizim hala daha hazırlık sürecimiz yani kamp sürecimiz devam ediyor. Ligin 4’üncü haftasında kadar hazırlıklarımız devam edecek. Çünkü ilerleyen zamanlarda fiziksel sıkıntı yaşamak istemiyoruz. Bu kapsamda ilk dört haftadaki maçları biz hazırlık maçı olarak değerlendireceğiz. Dördüncü haftada final yapıp, lige asıl o zaman başlayacağız. Başka çaremiz yok” diye konuştu.

Planlarımız gelecek sezon için... 

Önümüzdeki sezon için plan yaptıklarını kaydeden Yıldırır, şöyle konuştu: “Ligin ilk haftasında oynadığımız Altınordu Belediyespor ile geçtiğimiz hafta pazar günü oynadığımız 1926 Bulancakspor maçını biz fiziksel gelişim olarak değerlendiriyoruz. Altınordu maçına göre Bulancak maçında baya bir ilerleme kat ettiğimizi gördük. Kendi hatamız nedeniyle gol yedik. 6-7 tane yüzde yüzlük gol pozisyonu yakaladık. İster istemez biz de pozisyon verdik. Ama fiziksel olarak, oyun olarak gelişen ve Ünyespor’a yakışacak bir takım yaratmaya çalışacağız. Bunun için de bize her şeyden önemli zaman lazım. 

Tribünden zaman istiyoruz 

Bu zamanı bize yönetimiz veriyor, bu zamanı bize tribündeki seyircilerimiz de verirse, sabır ederse, bir dahaki senen temelini atma niyetimiz var. 25 kişilik kadromuz var. Bu kadrodan 15’ini gelecek seneye hazır hale getirebilirsek, 5 de kaliteli oyuncu alabilirsek hedefimiz önümüzdeki sezon Ünye’nin şampiyonluğa oynamasıdır. Bunun planlarını orta vadeli yani 1-2 yıl olarak yapıyoruz. Biz şu anda önümüzdeki maçı galip gelelim, ondan sonraki maçı galip gelelim diye veya bu sene şampiyonluğa oynayalım diye bir hayal dünyamız yok. Çünkü bizim gençlerden oluşan bir takımımız var. 

Hedefimiz kısa vadeli değil 

Bizim hedefimiz kesinlikle ve kesinlikle kısa vadede değil. Kısa vadede başarı bekleyen gidecek Çarşambaspor’u destekleyecek. Çünkü onların yaklaşık 2,5 milyon lira parası var, şampiyonluk hedefi koydular, hazır oyuncuları aldılar ve şampiyonluğa oynuyorlar. Görele’yi, Çankırı’yı da destekleyebilirler.”

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı