1957 Spor’da hedef şampiyonluk

Haber Tarih : 21/09/2018
Toplam Okunma : 783


Ünye 1957 Spor, futbolcuları, teknik ekibi ve Kulüp Yönetimi 23 Eylül Pazar günü başlayacak olan 2018-2019 sezonu öncesi Ünye Atatürk Parkı Sosyal tesislerinde bir araya geldi. Toplantıda yapılan konuşmalarda şampiyonluk vurgusu yapıldı.
 
 

 

2018-2019 sezonuna şampiyonluk parolasıyla başlayacak olan Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup ekiplerinden Ünye 1957 Spor camiası, 23 Eylül Pazar günü deplasmanda karşılaşacakları Altınordu Belediyespor  maçı öncesi Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

-“Tesisler hazır”-

Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Aydın Kuyumcu,  tesislerin sezon öncesi hazır durumda olduğunu ifade ederek, “Futbolcu arkadaşlarımızla 2018-2019 sezonunda şampiyonluk bayrağını alıp hep birlikte sezonu kapatacağız. Bu duygu ve düşünce içerisinde buradayız. Malum bir doğal afet yaşadık tesislerimizde bir hasar oluştu. Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın desteği ile ekipman olarak, araç gereç olsun her zaman yanımızda oldular. Cevizdere’deki antrenman sahası pazartesi günü başlayacak. Şehir stadımızın ise tohumlama, gübreleme, ilaçlama gibi işlemleri gerçekleştirdi.  Ünye’de oynan ilk karşılaşmada yüzde 70, ikinci karşılaşmada ise yüzde 100 oranında sahadan verim alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

-“Ünye 1957 Spor, Ünye’nin bir değeri”-

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, Ünye 1957 Spor’un Ünye’nin değeri olduğunu belirterek, “Ünyespor sadece benim duygularım ile değil Ünyelilerin duyguları ile bir futbol takımı değil aynı zamanda bir Ünye değeri. Biz Ünyeliler, değeri çok sever ve sahip çıkarız. Dolayısıyla siz Ünye’nin değerini ne kadar başarılı durumlara getirirseniz o kadar mutlu oluruz ve sizlerle beraber çok çok daha birleşir ve güçlenir. Bu sezon en az cezanın yendiği, en az cezalı duruma düştüğümüz ve çok başarılı sezonun olmasını diliyorum.” diye konuştu.

-“Tekrar küllerinden doğacağına inanıyorum”- 

Ünye 1957 Spor Yönetim Kurulu Üyesi Osman Sarıkahraman,  Ünye 1957 Spor’un tekrar küllerinden doğacağına inandığını ifade ederek, “Çok badireler atlattık. Çok yıldızlar yetiştirdik. Ama maalesef hüsranla son buldu. Sizle ben tekrar küllerinden doğacağına inanıyorum. Ünye çok güzel bir şehir. Önce kendiniz, anneniz, babanız, aranızda evli olanlar var onlar eşleri için, sevgilisi olan sevgilisi için oynamanız gerektiğini  daha sonra bizim için oynamanız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

-“İnandığınız zaman yenemeyeceğiniz kimsenin olmadığını biliyoruz”-

Ünye 1957 Spor Basın Sözcüsü Erhan Eren, birlikte olduklarında başaramayacakları güçlük bulunmadığını belirterek, “İki kulübün birleşmesi ile Ünye 1957 Spor’un oluşması aşamasında sadece bana tevdi edilen bir görev neticesinde ben biraz daha ilgileniyorum ama biz bir ekibiz. Bütün şehrin bir başarı beklentisi var. Bu başarı noktasında yalnız değiliz. Hepiniz kendi potansiyelini biliyor. Siz inandığınız zaman yenemeyeceğiniz kimsenin olmadığını biliyoruz. Arkadaşlar siz şampiyon olun Ünye üstüne düşen görevi yapar ki o potansiyel sizde var. İlk deplasmanımız pazar günü başlıyor ve ilk 6 haftamız çok zor olacak, zordan kastım ilk haftalarda favori takımlarla karşılaşacağız.” diye konuştu.

Erhan Eren konuşmasında, bu sezonun Şaban Aktaş sezonu olduğunu, bu yıl şampiyonluk kupasını alarak Şaban Aktaş’ın kabrinde ona armağan edeceklerini söyledi.

-“Kazandığımız zaman şehirde hava değişiyor”-

 

Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Abdullah Sarı, başarıyla birlikte şehirle kaynaşmanın da kolay olduğunu ifade ederek, “Takım birbirlerinin hatalarını kapatırsa, eğer takım olarak oyun oynarlarsa gerçekten başarı her zaman gelir. Yönetim ve kulübün arasında bir uyumsuzluk var ise bu takımda başarısızlık oluyor. Ünye halkı spora çok aşina Cumhuriyetin tarihinden beri Ünye’de futbol oynanıyor eski fotoğraflardan görüyoruz. 1957 yılında kurulan bir takımımız var halada devam ediyor. Ünye’nin futbol kültürü çok eski seyirci kültürü ve maça olan ilgi çok güzel. Her maçı kazandığımız zaman şehirde hava değişiyor.” dedi. 

Ünye KENT Haber


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı