Amatör kulüpler sorunları masaya yatırdı!

Haber Tarih : 21/06/2020
Toplam Okunma : 436

Ünye’de faaliyet gösteren amatör futbol takımları bir araya gelerek tesisleşme ve diğer sorunlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.


Ünye’de faaliyet gösteren Ünye 1957 Spor, Ünye Gençlerbirliğispor, Ünye Gücü Futbol Kulübü, Ünye Futbol Kulübü ve Ünye Fevziçakmaksporfutbol kulüp yöneticileri ve hocaları bir araya gelerek tesisleşme ve diğer sorunlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda konuşan Ünye Gençlerbirliği Spor Kulübü Genel Kaptan Orhan İhtiyaroğlu, bir araya gelmelerine ilişkin şunları söyledi; “Burada toplanma amacımız Ünye’de futbolun, altyapının yeniden yapılanması adına neler yapabiliriz, bunu konuşmak. Ben uzun yıllar altyapı ile ilgili çok bilgim yok. Burada bulunan değerli arkadaşlar altyapı ile ilgili çalışmalar yapıyorlar. Ama maalesef bakıyorum futbol ve tesisleşme adına Ünye diğer ilçelere göre biraz geri kalmış durumda.” dedi.

-“Ünyespor’un şu andaki durumu kimsenin içine sinmiyor”-

Ünyespor’un şu andaki durumunun kimsenin içine sinmediğine işaret eden İhtiyaroğlu, sözlerine şöyle devam etti;

“Ünyespor biliyorsunuz uzun yıllar ikinci ve üçüncü ligde mücadele etti. Şuanda profesyonel ligde takımımız yok. Yeniden yapılanma ve Ünye’de futbolu yeniden ikinci ve üçüncü lig seviyesine taşıma adına neler yapılabilir? Ünyespor’un şuandaki mevcut durumu biliyorum ki kimsenin içine sinmiyor. İnşallah bu yılı herhangi bir kazaya uğramadan atlatırız. Seneye de inşallah hocalarımız devam eder onlara destek veririz. Biz her zaman onların yanındayız. Çünkü onlar seneye takımı üçüncü lige çıkartırlarsa burada bulunan amatör altyapı hocalarının da profesyonel ligde bulunan Ünye 1957 Spor’a futbolcu kazandırma imkanı olur. Başarı gelir ama başarının gelmesi için bir takım kriterlerin yerine gelmesi lazım. Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve İlçe Spor Müdürümüz tesisleşme anlamında bir takım girişimlerde bulundular. Burada Cevizdere’de bulunan mevcut tesise soyunma odaları, Çınarsuyu’nun oraya soyunma odaları anlamında çalışmalar var. Atatürk Parkı ile ilgili de bir takım düşüncelerimiz var. Onları da burada sizinle paylaşmak istiyoruz” dedi.

-“Biz, çocuklarımızın insan gibi çalışabileceği sahalar istiyoruz”-

Ünye Gençlerbirliğispor adına söz alan Osman Çakın, şunları söyledi; “Ünye’de yedi tane futbol kulübümüz var. 120 bin nüfuslu bir şehir. 85 mahallesi var. Ordu ili dahil 19 ilçe içerisinde amatör takımların çalışabileceği tesis yönünden Akkuş’tan sonra geliyoruz. Yani en kötü olan biziz. Sıkıntılar hep aynı uzun uzun anlatmanın bir anlamı yok. Biz çocuklarımızın insan gibi çalışabileceği bir yer, bizim antrenör olarak bilgimizi, deneyimimizi aktarabileceğimiz sahalar istiyoruz. Kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz, sadece çocuklarımızın, gençlerimizin iyi şartlarda yetişmelerini istiyoruz. Soyunma odamız yok, kendimize ait kulüp binamız yok. Hepiniz biliyorsunuz, malzemeleri aracımızın bagajında taşıyoruz. Altyapıdan bir oyuncu kendi yeteneği olursa ancak öyle yukarılara çıkıyor. Ama onun da yetişmesi çok zor. Önceki yıllarda buradan sürekli futbolcu çıkarken şimdi niye oyuncu yetiştiremiyoruz? Bunun nedenleri tesis yetersizliği. Önceden şartlar diğer il ve ilçelerle eşitti. Biz şimdi çok geride kaldığımız için ne yaparsak yapalım, ne kadar çalışırsak çalışalım, ne kadar program yaparsak yapalım programı uygulayacak saha yok” dedi.

-“Biz Ünye’nin şehir merkezinde ulaşımı kolay olan bir saha istiyoruz”-

Çakın sözlerini şöyle noktaladı;

“Biz Ünye’nin şehir merkezinde ulaşımı kolay olan bir saha istiyoruz. Bunu da Atatürk Parkı olarak tespit ettik. Bizim öncelikli temel amacımız bu saha ve soyunma odalarının kazandırılmasıdır. Bu yapıldıktan sonra burada futbolcu yetişmeyecek diye bir şey yok. Ben bir proje hazırlanması ve bu projenin Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne sunulması ve aramızdan 3-5 kişilik bir komisyon seçerek bu projenin yapılması için yetkililerle iletişim halinde olarak yapılmasını sağlamalıyız. Ama toplu gidilmesi gereken bir yere toplu gidelim, gerekirse velilerimiz ve öğrencilerimiz ile gidelim” dedi.

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Öncelikle böyle bir organizasyonda bir araya gelmiş olmak çok önemli. Çünkü hepimizin Ünye’nin gençlerine karşı sorumlulukları var. Bugüne kadar kendi aramızda konuştuğumuz sorunları yüksek bir sesle hep birlikte duyurmak istiyoruz. Burada öncülük yapmasını beklediğimiz Ünye 1957 Spor Kulübü’nün çok değerli Başkan Yardımcısı Hüseyin Şener, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Şirin ve Genel Kaptan Muharrem Som ile birlikte teknik heyette göreve başlayan Önder Demir ve Ayhan Bayraktar hocalarımızın da katılımlarını çok değerli görüyorum.Orhanİhtiyaroğlu hocamızın da yeni bir heyecanla bizlerin yanında olması Ünye futbolu altyapısının geleceği için önemlidir.Uzun zamandır dillendirdiğimiz tesisleşme ve altyapı organizasyonunun gözden geçirilmesi adına verimli bir toplantı olduğu kanaatindeyim. Baktığımız zaman çağrılarımıza kulak vererek Cevizdere Spor Tesisleri’nde amatör kulüplere irtibat bürosu ve soyunma odası yapımı ile Çınarsuyu Tesisleri’nin tekrar faaliyete geçirilmesi için ihale aşamasına gelmesini sağlayan çok değerli kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney başta olmak üzere Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı,İl Spor Müdürümüz Mustafa Genç,İlçe Spor Müdürümüz Aydın Kuyumcu’ya ve de kıymetlimiz Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran beyefendiye çok teşekkür etmek istiyorum. İnşallah bu yatırımlar en kısa sürede tamamlanarak hizmetimize sunulacak. Şimdi beklentimiz Atatürk Parkı Halı sahasının büyütülmesi ve ilçemiz mahallelerinde semt sahaları yapılması. Bu noktada da değerli büyüklerimizin desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum” dedi.

ÜNYE KENT HABER 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı