Arıkan, Ünye’de “Futbol ve İletişim” konulu söyleşiye katıldı.

Haber Tarih : 10/02/2019
Toplam Okunma : 164


TRT Spor Spikeri ve Spor Programları Yapımcısı Erdoğan Arıkan, Ünye Futbol Kulübü’nün düzenlediği “Futbol ve İletişim” konulu söyleşide yaptığı konuşmada, “Üst düzey bir futbolcu olmak istiyorsanız çok çalışmalısınız. Asla torpille süper ligde oynayamazsınız. Hiç bir teknik direktör sizi torpille oyuna almaz.” dedi.

TRT Spor Spikeri ve Spor Programları Yapımcısı Erdoğan Arıkan, Ünye Futbol Kulübü’nün düzenlediği “Futbol ve İletişim” konulu söyleşi için Ünye’ye geldi. Ekranların sevilen ve başarılı sunucusu Arıkan, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen söyleşide gençlere deneyimlerini paylaştı.

-“Amatör ruhla, ancak profesyonel anlayışla hareket etme çabasındayız”-

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk, söyleşinin açılış konuşmasında, amaçlarının spor meslek alanında rol model olmuş değerli isimleri kulüplerinde bulunan futbolcu adayı gençlerle buluşturarak onlara ışık tutması olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Hep söylediğimiz gibi farklı bir alt yapı kulübü olarak farklı işlere imza atmaya devam ediyoruz. Futbolun sadece saha içinde oynanan bir oyun olmadığını, bu işin temelinde özgüven duygusunun gelişmesi gerektiğini biliyoruz. Bu anlamda birçok söyleşi ve seminerler gerçekleştirdik. Ünye dışında özel ve prestijli turnuvalara katıldık. amatör ruhla, ancak profesyonel anlayışla hareket etme çabasındayız. Erdoğan Arıkan yakın spor geçmişimize ekranlardan damga vurmuş bir isim. Kendisinin deneyimlerini, birikimlerini çocuklarımıza, gençlerimize örnek olacaktır.”

-“ÜFK, güzel çalışmalar yapmakta”-

Ordu İl Futbol Temsilcisi Ali Osman Osma, Ünye futbol kulübünün futbola renk kattığını belirterek, “Ünye Futbol Kulübü, Ünye adına ve Ordu futbolu adına güzel çalışmalar yapmakta, alt liglere renk katmakta. Kulüp Başkanı Metin Tamtürk ve ekibini kutluyorum.” dedi.

Medya Direktörü Emre Vural, her şeyin başının hayal ve çalışma olduğunu ifade ederek, çalışarak başarılamayacak güçlüğün olmadığını söyledi.

-“Mesleğime ilk başladığımda Ünye’de maç anlatmıştım”-

TRT Spor Spikeri ve Spor Programları Yapımcısı Erdoğan Arıkan, mesleğindeki ilk deneyimlerinden birinde Ünyespor’un maçını anlattığını belirterek, “Mesleğe yeni başladığımda ilk maçlarımdan birini Ünye’de anlatmıştım. 1992-1993 futbol sezonuydu Ünye’ye Ünyesporun maçını anlatmaya gelmiştim. O zaman Ünyespor’un maçları radyodan verilmeye değer maçlardandı. Çünkü Ünyespor bugünkü süper ligi zorlayan takımdı o yıllarda. Ve şimdi yıllar sonra buraya gelmek benim için çok güzel. O yıllarda TRT’nin muhabirliğini yapan Sayın Ahmet Yenin ağabeyimle tekrar burada karşılaştım. Onunla burada tekrar buluşmak şeref verdi bana.” diye konuştu.

-“Torpil bir yere kadar”-

Ünye Futbol Kulübünün minik futbolcularına tavsiyelerde bulunan Arıkan, başarıda torpilin yerinin asla olmadığını, hiç kimsenin torpille Süper Ligde maç oynayamayacağını belirterek, şöyle konuştu:

“İçinizden mutlaka başarılı futbolcular çıkacaktır. Bu başarılı futbolcular neden siz olmayasınız. Başarılı futbolcu olmak için sadece yetenekli olmanız yetmiyor. Bu yeteneği desteklemeniz gerekiyor. Neyle destekleyeceksiniz, çalışmayla, iradeyle, dayanılıkla. Bana şu söylemle çok geliyorlar. Diyorlar ki, ‘elinden tutan birisi olsaydı Türkiye’nin en iyi futbolcusu olabilirdi.’ bende diyorum ki onlara ‘eğer birisi elinden tutulmaya ihtiyaç duyuyorsa Türkiye’nin en iyi futbolcusu olamazdı.’ Çevrenizde böyle yetenekli insanlar vardır. Elinden kimse tutmadı bir şey olmadı gözüyle bakılan. Ona bakın acaba o yeteneğini nasıl sergiledi? Doğru sergiledi mi? O, yeteneğini kendi kişiliğiyle destekledi mi? Çalıştı mı? Yeterince kendine önem verdi mi? Kendine batkı mı? Arkadaşlarından daha çok çalıştı mı? İşte bu önemli. Şuna emin olun, torpille bir yere kadar gidebilirsiniz. Ama üst düzey bir futbolcu olmak istiyorsanız çok çalışmalısınız. Asla torpille Süper Ligde oynayamazsınız. Hiçbir teknik direktör sizi torpille oyuna almaz, takıma sokmaz, takımın parçası yapmaz. Çünkü orada hep kazanmak zorundasınız. Hep iyi olmak zorundasınız. Oraya kendimizi hazırlayabilmek için de daha şimdiden bu yaşlarda iyi çalışmak ve kendimize her yönden yatırım yapmak gerekiyor. Sadece yetenek bizi sahaya çıkarabilir ama ileriye doğru götüremez.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ESER ECZANESİ

Saraçlı Mahallesi Orta Saraçlı Caddesi No:5/A Ünye

( Saraçlı Mahallesi Sanayi Cami Karşısı ) - 0 452 324 19 00

Yayın Akışı