Başkan YILDIRAN hakemlerden adalet beklediklerini belirtti.

Haber Tarih : 15/02/2020
Toplam Okunma : 343


16 Şubat Pazar günü Ünye Şehir Stadında oynanacak Niksar Belediyespor maçı öncesi açıklama yapan Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yıldıran, çok fazla hakem hataları ile karşılaştıklarını ifade ederek hakemlerden adalet beklediklerini belirtti.

BAL liginde genel itibari ile genç ve tecrübesiz hakemlerin görevlendirildiğini ifade eden Yıldıran, taraftar ve futbolcu baskısından etkilenmeyen, hakkaniyetli hakemlerin görevlendirilmesini istedi.

BAL ligindeki takımların üst lige çıkmak için veya ligden düşmemek için savaştığını ifade eden Yıldıran, Pazar günü saat 14:00’da oynanacak karşılaşmada tüm sporseverleri şehir stadına davet etti.

Geçtiğimiz hafta beraberlikle sonuçlanan Atakum maçı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünye 1957 Spor Başkanı Ahmet Yıldıran, “Atakum maçına çok iyi hazırlanmamıza rağmen hava muhalefetinden dolayı oyuncularımız istedikleri neticeyi bize göre alamadılar. Kendileri de çok üzgünler. Biz oradan mutlak 3 puan bekliyorduk, 1 puan ile döndük. Atakum’da takımımız hava muhalefetine rağmen güzel mücadele etti. Şanssız iki tane gol yedik, ama attığımız goller gerçekten güzel gollerdi. Kesin 3 tane penaltımız verilmedi. Onların bir tane penaltısı vardı, kalecimiz kurtardı. Ama bizim 3 tane penaltımız var, 1 tanesi zorla veriliyor. Bu nedenle hakemlerden adalet istiyoruz.” dedi.

Hakemler sanki genç ve tecrübesizler…

BAL liginde genel itibari ile genç ve tecrübesiz hakemlerin görevlendirildiğini ifade eden Yıldıran, “Hakemler sanırım tecrübesiz maçlara çıkıyorlar, sanki bir deneme sınavından geçer gibi bu tür maçlara gönderiliyor. Bu liglerin bir amacı, bir hedefi var. Profesyonel liglere çıkmak için mücadele eden ekiplerin veya düşmemek için mücadele eden takımların savaşı halinde geçiyor müsabakalar. O yüzden buralara gelen hakemlerin maçların ağırlığına göre, daha adaletli düdük çalan hakemler ve tribünlerden, taraftar baskısından, oyuncu baskısından etkilenmeyerek gördüğüne çalan hakemleri istiyoruz. Bize düdük çalınsın veya bizi kollasınlar istemiyoruz. Ama her iki tarafa da adaletli düdük çalınmasını istiyoruz. Adaletli olurlarsa bu ligin daha güzel geçeceğini ve hak edenin ligde kalacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Pazar günü tam kadro sahadayız

Pazar gün Ünye şehir stadında oynanacak olan Niksar Belediyespor karşılaşmasına tam kadro çıkacaklarını ifade eden Yıldıran, “Şuanda hiçbir cezalı veya sakat oyuncumuz yok. Tam kadro sahaya çıkacağız. Biz 90 dakika taraftarımızı arkamızda görmek istiyoruz, mülki amirlerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Ünye esnafını arkamızda görmek istiyoruz. Bize destek versinler, 90 dakika takımlarını desteklesinler.” dedi.

Takımı düşürmeyeceğiz…

Taraftarlara çağrıda bulunan Yıldıran şunları kaydetti, “Oyuncularımızın şuanda herhangi bir sıkıntısı yok, kulübümüzün ekonomik anlamda oyunculara borçları yok. Biz futbolcularımızdan sahaya çıkıp Ünyespor formasına, bu şehre ve yönetime yakışır bir şekilde mücadele etmelerini istiyoruz. Onlarda bunun bilincindeler. Biz bu takımı düşürmeyeceğiz, dediler. Pazar günü oynanacak karşılaşmada taraflarımız bizi yalnız bırakmasın. Niksar Belediyespor ile oynayacağımız karşılaşmada herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Oynayacağımız her maç final maçı. Bir de taraftarlarımız kesinlikle olaylara mahal vermesinler. Kulübümüzü ceza alacak duruma düşürmesinler.” 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı