Başkan YILDIRAN “Mağlubiyet yakışmadı, telafi edilecek”

Haber Tarih : 05/02/2020
Toplam Okunma : 289

Geçtiğimiz hafta sonu Ünye Şehir Stadında oynanan Osmancık maçı yenilgisi ile ilgili Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Ahmet Yıldıran, 3-0’lık mağlubiyetin 1957 Spor’a yakışmadığını ancak bunu telafi edeceklerini söyledi.


Geçtiğimiz hafta sonu Ünye Şehir Stadında oynanan Osmancık maçı yenilgisi ile ilgili Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Ahmet Yıldıran, 3-0’lık mağlubiyetin 1957 Spor’a yakışmadığını ancak bunu telafi edeceklerini söyledi.


Ünye 1957 Spor geçtiğimiz hafta sonu Ünye Şehir Stadında oynanan Osmancık maçında 3-0 mağlup oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Kulüp Başkanı Yıldıran, mağlubiyetin 1957 Spor’a yakışmadığını ancak bunu telafi edeceklerini ifade etti.


Her şey kısa sürede oldu

Başkan Yıldıran yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere zor şartlarda görevi devraldık, 1957 Spor’u kısa sürede toparlamaya çalıştık. 4 puanı olan bir takımdı. Herkesin düşer dediği bir anda biz güzel bir yönetim yaptık. Takımı sahaya sürdük. Yaklaşık 20-25 günde oyuncu transferlerimizi gerçekleştirdik. O kadar kısa sürede oyuncuların bir birine adapte olması, gerçekten zordu. Teknik heyetimizle beraber bu işi bir şekilde başarmış olduk.”dedi.

Bulancak maçında gerilemenin farkına varmıştık

Karşılaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Yıldıran, “İkinci yarı başladığında Altınordu galibiyeti ile bir çıkış yakaladık. Sonra Bulancak takımı ile bunu perçinledik. Bizim hedefimizde 7 maç vardı. Ama 3 maça çok önem veriyorduk. Takımımızda oyunsal olarak gerileme oldu. Bunu Bulancak maçında fark etmiştik. Durumu hocalarımız ve teknik heyetle görüştüğümüzde kendilerinin de farkında olduklarını söylediler. Daha sonra hazırlıklarımızı yaparak Osmancık müsabakasına çıktık. Rakiplerimizin deplasmanda oynadığı bir haftada bu maçı almamız gerekiyordu. Ama oyuna kötü başladık. Rakibimiz sıralama ve puan olarak rahat bir pozisyondaydı. Ama biz stresli bir durumdaydık. İlk yarı denk geçti diyebiliriz.

2. yarıda hakem faciası yaşadık

İkinci yarı yüklenelim, golü bulalım derken tam bir hakem faciası ile karşılaştık. Hakemin, tacı değiştirmesi ki görüntülerde hakemin belirttiği gibi oyucumuzun ayağını kaldırması söz konusu değil. Herkes tacı bizim atmamızı beklerken hakem kararı ile defansımız hazırlıksız yakalandı. Orada oyuncumuzun ters top yaparak çevirmesi stoperimizin kırmızı kart görmesine ve penaltı görmemize sebep oldu. Karar ağır. Penaltı doğru karar ama oyuncu sarı kart ile cezalandırabilirdi. Ama bir şekilde toparladık. Beraberliği yakalamak için bastırdık ama hakem bizim penaltımızı vermedi. Tüm inisiyatiflerini deplasman takımına kullanan bir hakem ile karşı karşıya kaldık. Bu kadar adaletsizliğin olduğu bir yerde takımı da toparlamak zor oluyor.”dedi.

Bu skor yakışmadı

Bu skorun 1957 Spor’a yakışmadığını ancak bunu telafi edeceklerini ifade eden Yıldıran şunları kaydetti, “Sonuç olarak kötü bir sonuç aldık. Bu Ünye 1957 Spor’a yakışmadı. Ama biz buna takılı kalmıyoruz. Her maç bizim için final. Teknik heyetimiz ve futbolcularımızla yaptığımız görüşmelerde hepsi, kaybedilen maç nazar boncuğu olsun, telafi edeceğiz dediler. Olayın gayet bilincindeler.”

Ünye KENT Haber


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇELİK ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:82 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 66 66

Yayın Akışı