Birçok fırsatı değerlendiremedik

Haber Tarih : 19/02/2020
Toplam Okunma : 278

TFF Kadınlar 3.Lig 5.Grup’ta namağlup liderliğini sürdüren Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, rakip kalede yakaladıkları birçok fırsatı değerlendiremediklerini söyledi.


Kışla, bir ayı aşkın süredir lige verilen aradan, oynanmayan ve ertelenen maçlardan dolayı takım olarak olumsuz etkilendiklerini söyledi.

Lige verilen ara, oynanmayan maçlar takımı olumsuz etkiledi

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla takımının 1 ayı aşkın süredir maç yapamadığı yönündeki açıklamasında şunları kaydetti: “En son kendi sahamızda oynadığımız ve 1-0 kazandığımız Orduspor 1967 maçı sonrasında lige verilen 3 haftalık aranın bitiminde Erbaa deplasmanında rakibimiz Ufuk Keleş Gençlikspor takımının sahaya çıkmaması, peşinden kar yağışı nedeniyle ertelenen Sinop Kuzeyspor maçı ile 1 ayı aşan süre müsabaka yüzü görmeyen takımımız Rusumat-4 Gençlikspor maçıyla tekrar sahaya inmiş oldu. Maçta önceliğimiz galip gelmekti, bunu da başardık. Maçı 1-0 kazanmış olmamız bizim iyi bir takım olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Lige verilen ara, oynamamız gereken bir maçı rakibimizin çıkmaması nedeniyle oynayamamış olmamız, ardından kış şartları nedeniyle ertelenen bir maç ki, lig devam ederken verilen bu kadar ara görülmüş bir şey değil. Rusumat maçının çok erken bir saatte başlaması da ayrı bir konu. Sabah çok erken kalkan ve doğru düzgün kahvaltısını yapamadan uyuyarak maça gelen ve 10.00’da maça başlamak zorunda kalan takımımız bizim istediğimiz dinamik oyununu ve temposunu bu maçta tam olarak gösteremedi.”

Fırsatları değerlendirsek fark olurdu

Maça çok iyi başladıklarını ifade eden Kışla; “ İlk dakikalardan itibaren sayısız gol denemelerimiz var. Son vuruşlarda etkisiz kaldık. Rakibin katı savunması ve özellikle ceza sahası içinin çok kalabalık olması işimizi zorlaştırdı. Yakaladığımız fırsatları gole çevirsek durum çok farklı olacaktı. İkinci yarı oyuna müdahale ettik, gol de geldi. Devamı gelmeliydi. Ama saha dışında bir takım gerginlikler nedeniyle oyun uzun süre durmak zorunda kaldı. Oyun soğudu ve oyuncularımızın konsantrasyonu da düştü. İkinci gol için rakip kalede yine pozisyonlarımız oldu. Son ana kadar gol arayışlarımız devam etti. Farklı kazanabilirdik, ama final paslarında ve son vuruşlar biraz şanssız ve beceri eksikliğimiz oldu. İlk golden sonra rakibimizin biraz üstümüze gelmesini istedik, ama o da olmadı. Sonuçta 1-0 ‘da olsa kazandık ve 3 puanın sahibi olduk” şeklinde konuştu.

Kapalı savunmalara karşı yeni aksiyonlar denemeliyiz

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, sezon başından beri oynadıkları maçların tamamında rakiplerinin kendilerine karşı savunma oyunu oynadıklarını, kapanan bir savunmayı açmanın bir takım prensipleri olduğunu, bundan sonra prensipler üzerine daha çok çalışacaklarını söyledi. Kışla açıklamasında, “Rakiplerimiz bize kapalı savunmayla oynuyorlar. Oyun rakip yarı alanda sıkışıyor. İstediğimiz pas oyununda kaliteyi yakalayamıyoruz. Kapalı savunmayı açmanın bir takım prensipleri var ve biz bundan sonraki çalışmalarımızda kapalı savunmalara karşı sonuca gidecek yeni aksiyonları denemeliyiz”

Rakiplerimize saygı duyuyoruz

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla tüm rakiplerine saygı duyduklarını, Rusumat takımı oyuncularının mücadeleleri ile saygıyı hak ettiklerini söyledi. Kışlar açıklamasında; “Rakiplerimizin hepsine saygı duyuyoruz, hepsinin mücadelesini önemsiyoruz. Rusumat-4 Gençlikspor takımı oyuncuları sahada centilmence ve iyi niyetle mücadele ettiler. Bu çocuklarımız maşallah imkanlar ölçüsünde savaşıyorlar. Bana ve takımıma karşı son derece saygılılar. Bu çocuklarımızı önemsiyorum, onları verdikleri mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Sahadaki mücadeleleri ile saygıyı hak ediyorlar” şeklinde konuştu.

Ofsayt iddiası gerçekçi değil

Teknik Sorumlu Muhammet Kışla, attıkları golün ofsayt olduğu beyanatlarının gerçekçi olmadığını söylediği açıklamasının devamında şunları kaydetti. “Kazandığımız maçtan sonra attığımız golün ofsayt olduğu yönünde yapılan iddia ve bu iddiayı kuvvetlendirmek için söylenen 5 metre ifadesine katılmıyorum. Ofsayt tartışmasını gerektirecek bir pozisyon asla değil. Müsabakada hakemleri konuşacak bir problem yok. Ordu Bölgesi hakemlerimiz diğer illerde gördüklerimize kıyasla çok daha iyiler. Sinop deplasmanında hakem faciası gördük ve yaşadık. O hakemlerin basiretsizliği yüzünden İrem Gönültaş gibi bir oyuncum aldığı darbe nedeniyle çapraz bağlarını koparttı. Biz hata yaparız, futbolcu hata yapar, hakem de hata yapar. Yeter ki art niyet olmasın. Rusumat maçının hakemleri oldukça başarılıydılar. Kendilerini tebrik ediyorum. Kadınlar Ligi’nde hakem atama sisteminin değişmesi özellikle hakemlerimiz için şart. Çünkü, kendi ilinin takımının maçını yönetirken rakip takımın hakeme olan bakışı, tepkisi onun taraflı olduğu yönünde olacaktır. Bu da hakemlere karşı bir haksızlıktır. Acilen değiştirilmesi gerekiyor”

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇELİK ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:82 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 66 66

Yayın Akışı