BU ŞEHİRE MORAL VERDİK

Haber Tarih : 22/10/2018
Toplam Okunma : 437


Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 4.Grup 5.Hafta mücadelesinde Yeni Amasya spor ile deplasmanda karşı karşıya gelen Ünye 1957 Spor maçını basın sözcüsü Erhan Eren değerlendirdi.

Ünye Flash radyo’da yayınlanan Bir Konu Bir Konuk programına canlı telefon bağlantı konuğu olan Eren tüm haftayı ele aldı.  Eren bu hafta ki galibiyetin önemli olduğuna ve Ünye’de futbol adına birçok şeyin değiştiğine dikkat çekti.

BİR BERABERLİKLE DEMORALİZE OLAN ŞEHRİMİZ VAR

İlk üç maçta aldığımız sonuç çokta önemsenmedi. Altınordu takımının nasıl bir takım olduğu bizden sonra oynadığı oyunlar da görüldü. Çankırı ve Sinop’ta da aynı şekilde hepsi bizden sonra seri yaptılar. Ama Çarşamba maçında ki bir beraberlikle şehirde anında demoralizasyon oluştu. Takımda ve yönetenler de oluştu mu hayır. Çünkü biz takımımıza inanıyoruz. Hedef koyduk bu hedefe varacağız bu güce sahibiz. Bu manada maç öncesi bizim açımızdan çokta keyifli değildi çünkü bir beraberlikle demoralize olan şehrimiz var.

 BİZ İNANDIK ŞİMDİ ŞEHİR İNANMALI

Taraftarımızı bu konuda suçluyor muyuz hayır. Ünye sporun manevi mirası üzerine kurulmuş dört sene önce Ünye spor olduğu iddiası ile yola çıkılmış bir kulüp var ortada ve baktığımızda yıllarca üst liglerde üçüncü ligde ikinci ligde play off hedefiyle oynayan bir takımın bu ligde olması taraftarı bu manada mutlu etmiyor. Beklenti büyük taraftarlar takımlarına güvensinler teknik heyete güvensinler sadece bunu istiyoruz. Biz Amasya’ya daha rahat gidebilirdik. Bir beraberlikte eyvah Amasya’dan bir puan kaybıyla dönersek ne olacak. Bu yılda mı hayal oldu endişeleriyle Ünye spor’u yıpratmamak gerekir.

Rakibimiz Amasya bizim karşımıza çıkarken son şansına çıkıyordu. Maç sonrasında hocalarının yönetimi bırakma ihtimali vardı. Aynı şekilde Çarşamba bizim karşımıza çıkarken son şansıyla çıkıyordu. Böylesine zor periyotta Meye dört maç cezalı Kaan Dönmezer sakatlığından dolayı aramızda değildi. Geçtiğimiz maçta Ali Yakup karşılaşma içersinde bir sakatlık geçirdi eksiye düştük. Bu kadroyu zafiyetlerini yaşarken bile bu yarışın içersindeydik. Tüm taraftarlarımızın bu etkenleri dikkate alarak bize destek olmaları gerekiyordu.

1957 SPOR BİRŞEYLERİ İSPATLADI

Bunun bilincinde olan arkadaşlarımıza buradan teşekkür ediyorum. Onlarla gurur duyduk Amasya’da bizi yalnız bırakmadılar. Şehirdeki inanç noktasında hep ifade ediyorum bütün şehir inanmalı. Bu galibiyetten sonra artık bize inandıklarını tahmin ediyorum. Bütün şehir inanmadan biz başaramayız.

Amasya’da biz bunu gördük. Tüm şehir inanmış ve kilitlenmişti. Bizim karşımıza dört puanla çıkacaklardı bizimse on puanımız vardı. Onların odaklanmasını görünce dedim ki evet bunu Ünye’de bizim başarmamız lazım. Sadece benim maç öncesine ilişkin olumsuz gördüklerim bunlar olabilir. Karşılaşma dediğim gibi önemliydi ama Amasya’nın son şansıydı. Bizim son şansımız değildi ama bu bahsettiğim atmosferden dolayı bizim de son şansımız gibiydi.

Bu iki karşılaşma öncesi bizim için dört puan yeterliydi. Amasya beraberliği içerde Yozgat galibiyeti bizi yine de lider yapıyordu ve yolumuzda devam ediyorduk. Bu maça giderken Amasya son maçımızmış gibi gittik öyle gönderildik. Yinede keyifli bir maçtı onu söyleyebilirim.

 RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE GÜZEL BİR ATMOSFERİ YAŞADIK

Amasya türbinleri dopdoluydu bizimle birlikte gelen taraftarlarımız vardı. İki takımın taraftarları arasında Şampiyon Ünye Şampiyon Amasya spor şeklinde tezahüratlar ile güzel görüntüler oluştu orada. Hem oyun içersinde hem oyun sonrasında bizi dakikalarca ayakta alkışladılar. Sizin şampiyon olmanızı istiyoruz. Biz olamayacağız siz şampiyon olun dediler. Bir dostluk görüntüsü vardı ortada.

İkinci yarıda Amasya spora göre oyuna hâkim olan topla daha fazla oynayan pozisyon vermeyen oyun oynadık. Güzel bir galibiyet oldu. Bütün Ünye sevindi hepimiz sevindik. Hepimiz için hayra vesile olsun bundan sonra birleşme bütünleşme aynı hedefe kilitlenme noktasında bize ilaç olsun.

Bunun zirve yapması gereken yer Yozgat maçıdır. Ünye futbol tarihinin en önemli maçlarından biridir. Bu sene şampiyon olacaksak bu kırılma maçıdır. Olumlu anlamda olumsuz anlamda hayır bir şey kaybetmiş olmayız. Yeni amacımız da hedefimizde emin adımlarla ilerleriz sadece bir maç kaybetmiş oluruz. Bir maçlık yenilgi ile pes edenler için futbol öyle bir şey değil.

BU HAFTA SİNERJİYİ YAKALAYALIM

Bütün Ünye bu bilinçte bu takıma sahip çıksın madden manen sahip çıksın. Bu takımın idmanlarına kaç tane seyirci gidiyor bir sorgulamalıyız. Evet, çok şey istiyoruz. Bu çocuklar Ünye için buraya gelmişler. 81 vilayetten kardeşlerimiz gelmişler Ünye’de top oynuyorlar. Onların ziyaret edilmeye hakkı var diye düşünüyorum. Hafta sonu skoru merak eden birileri var onlar hafta içi de ne oluyor bunu da merak etsinler. Netice itibari ile onlarca restorant var biz davet bekliyoruz. Niye sporcu kardeşlerine gelin bugün misafirimiz olun desinler bu çocuklar bunu hissetsin. Sinerji dediğim takımın bütünleşmesi dediğim bu.

BU PAZAR ÇOK ÖNEMLİ

Pazar gün Yozgat maçı bay olmadan önceki son haftamızda oynayacağımız karşılaşmamız da bir futbol mabedine dönüşmeli, orası konuk için futbol cehennemine dönüşmeli. Bunu sağladığımız zaman biz yolumuzda emin adımlarla ilerleriz. Bu sene inşallah bu işi bitireceğiz finansal döngü anlamında rahat bir yapı haline geleceğiz ondan sonra da zaten yolumuz açılacak.

Hakan Kartal

Oney Flash Fm


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TURAN ECZANESİ

Liseler Mahallesi Stadyum Caddesi No:1/A Ünye

( 1 No.lu ASM Karşısı ) - 0 452 324 04 41

Yayın Akışı