“Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi”

Haber Tarih : 03/11/2018
Toplam Okunma : 102


Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi" kapsamında 4 yılda toplam 51 bin öğrenciye yüzme öğretildi. Bu öğrencilerden olimpiyatlara katılabilecek yetenekteki 600 öğrenci de tespit edilerek ileri seviyede yüzme dersi verilmeye başlandı.

Samsun Valiliği tarafından başlatılan ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüİl Sağlık Müdürlüğü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla sürdürülen "Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi" ile ilkokul 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yüzme öğretilmeye devam ediliyor.

Yüzme sporuna çok küçük yaşlarda başlanıp, ileri yaşlara kadar rahatlıkla yürütülebilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan proje kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 35 beden eğitimi öğretmeni nezaretinde, haftanın 4 günü, 2 seans olarak uygulanan eğitimlerde bu yıl yaklaşık 16 bin öğrenciye temel yüzme eğitimi verildi. Samsun merkez ve ilçeler olmak üzere, toplam 5 yüzme havuzunda 51 bin öğrenci arasından yüksek performans grubuna seçilen 600 öğrenciden ileri ki dönemlerde uluslararası başarı bekleniyor.


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı