Kışla; Ünye'yi kadın futbolu ile tanıtacağız

Haber Tarih : 17/09/2019
Toplam Okunma : 124


Dokuz gündür çift antrenmanla sezon öncesi kampını sürdüren TFF Kadınlar 3.Ligdeki temsilcimiz Ünye Gücü FK'da birinci etap kampı pazar günü sona erdi. Kulübün Teknik sorumlusu Muhammet Kışla; bu sene hedeflerinin şampiyon olmak, olduğuna işaret ederek; Ünyelileri, özellikle Ünyeli kadınları müsabakalarda yanlarında görmek istediklerini söyledi.

Kışla; Ünye'yi kadın futbolu ile tanıtacağız

Kulübün Teknik sorumlusu Muhammet Kışla; bu sene hedeflerinin şampiyon olmak, olduğuna işaret ederek; Ünyelileri, özellikle Ünyeli kadınları müsabakalarda yanlarında görmek istediklerini söyledi.

Kadın Futbol Takımının sadece amatör bir takım olmadığını belirten Kışla; Ünye'yi temsil etme, reklamını yapma, tanıtma noktasında da önemli bir görevlerinin olduğunun bilinciyle mücadele ettiklerini ifade etti

Dokuz günlük kampta çift antrenmanla sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren TFF Kadınlar 3.Ligdeki temsilcimiz Ünye Gücü FK'da birinci etap kamp pazar günü sona erdi. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl yine gözünü şampiyonluğa diken kırmızı-beyaz -siyahlılarda teknik sorumlu Muhammet Kışla, Ünye'de kadın futbolunun adresinin Ünye Şehir Stadı olduğunu ifade ederken tüm sporseverleri özellikle de kadınları maçlarına beklediklerini söyledi.

İyi bir kamp dönemi geçirdik

Kışla; “9 gün süren kampımız sona erdi. İyi bir kamp dönemi geçirdik. Çınarsuyu Kamp Eğitim Merkezi'nde konakladık. Bize bu imkanları sağlayan Büyükşehir Belediyemize ve yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Sezon öncesi hedeflerimiz doğrultusunda kampımızı gerçekleştirdik. Bundan sonra olanaklar ölçüsünde daha çok hazırlık maçları ile lige hazırlanacağız.

-“Biz farkında olmadan bir rekor kırmışız”-

Kışla; “Türkiye’de kadın futbol liglerinde şimdiye kadar aslında yaşanmayanları biz geçen yıl yaşattık diye düşünüyoruz. Çünkü burada oynadığımız final gibi bir karşılaşma vardı. O karşılaşmada 3000 ila 3500 civarında bir taraftar kitlesini buraya çektik. Biz aslında farkında olmadan bir rekor kırmışız. Onu da bilmiyorduk. Çünkü biz bu ligin yenisiydik. İki sezon oynamıştık. İkinci sezonumuzda böyle bir taraftara kitlesini özellikle kadın futbolunda böyle bir sayıyı tribünlere çekmek herhalde her kulübün yapabildiği bir şey değil. Kaldı ki sadece 3. Lig’de değil, 1. Lig’de bu taraftar kitlesine ulaşılamıyor. Geçen yıl biz farkında olmadan bunu başarmışız. Bu açıdan da gerçekten son derece mutluyum. Herhalde bu sene amacımız bunu üç binlerde değil de bir beş binlerde veya altı binlerde o banda çıkarmak istiyoruz. Tabi bu biraz da takımın başarısıyla ve hedefiyle alakalı da olacak. Geçen yıl bu anlamda bir ses getirdik. Bu yıl ben bunun çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Yani daha fazla bir seyirci kitlesine oynayacağımızı düşünüyoruz.

-“Bu sene daha çok kadınları buraya bekliyoruz”-

Kışla; “Futbol görselliği olan bir oyundur. Hele Ünye Şehir Stadı’nda bu statta hep beraber 30 yıl büyük maçlar izledik. Geçen yıl ki ilgi ve alakayı gördük, Ünye’ye mahsus bir futbol izleyicisi var. Ama bu sene daha çok kadınları maçlarımıza bekliyoruz. Tabi erkek izleyicilerimiz de gelsin istiyoruz. Gerçekten kadın futbolundan lezzet alacaklarını, burada o futbolcularımızın coşkularına ve çığlıklarına katılacaklarına inanıyorum. Şu tribünü bir süsleyelim. Yani 15 günde bir şurada bir karnaval havası yaşatalım. Hatta bunda daha farklı düşüncelerim de var kadınlarımız gün yaparlar. Gelsinler burada tribünde oturup gün yapar gibi bizim heyecanımıza ve mücadelemize ortak olsunlar, istiyorum.

-“Ünye’de kadın futbolunun adresi Ünye Şehir Stadı’dır” -

Kışla; “Kadın futbolu böyle kenarda, köşede ve semt sahalarında oynanmasın. Bunu hak etmiyorlar. Yıllarca böyle yapılmış. Bizde gidip Cevizdere’deki sentetik sahada maçlarımız oynayabiliriz. Ama amaç bu değil. Yani bu ligde Cevizdere’de sentetik sahalarda insanlardan uzak yerlerde oynamış olmamızın hiçbir özelliği ve güzelliği yoktur diye düşünüyorum. Artık toplumda şöyle bir şey de var; son yıllarda özellikle kadına yönelik şiddetin tavan yaptığı ülkemizde bu mücadelenin içerisinde bu hadiselere de dikkat çekmek lazım. Onun yeri de Ünye Şehir Stadı. Yani Cevizdere’de veya başka bir yerde sahalarda biz bu mücadelemizi verirsek en azından bu anlamda toplumsal mesajda veremeyiz. Dolayısıyla eğer cinsiyet ayrımcılığının üzerine gideceksek bu noktada mesajlar vereceksek onun adresi de burasıdır. Burada en güzel şekilde verilir. Ben toplumun bu konudaki duyarlılığını artırmak için özellikle takımımız sahaya çıkarken bir takım döviz ve pankartlarla buna dikkat çekeceğiz. Böyle bir çalışmamız var.

-“Ünye’yi temsil etme noktasında biz bu sene çok ses getireceğimize inanıyoruz”-

Kışla; “Ben Ünye spor kamuoyuna diyorum ki; bakın biz profesyonel liglerden uzak kaldık. Amatör liglerde mücadele ediyoruz. Ünye’de futbolun iyi bir geçmişi ve kültürü var. Dolayısıyla Ünye’de insanların futbola olan ilgileri ve açığını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla biz bu sene kadın futbol takımı olarak herkesin ilgi ve alakasını bekliyoruz. Türkiye 3. Ligi’nde mücadele ediyoruz. Bu sadece bir amatör mücadele değil, Ünye’yi temsil etme, reklamını yapma, tanıtma noktasında biz bu sene çok ses getireceğimize inanıyoruz, bu bilinçle mücadele ediyoruz.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı