Kızların maçı yarıda kaldı...

Haber Tarih : 23/02/2020
Toplam Okunma : 436

TFF Kadınlar 3.Lig 5.Grup’ta Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı konuk ettiği Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi takımının maçın 15.’dakikasında oyuncularının 7’nin altına düşmesi sonrası müsabaka hakem tarafından tatil edildi


Pazar Günü saat 14:00’da başlayan karşılaşmaya 9 kişi ile çıkan konuk takım karşısında maça etkili ataklarla başlayan temsilcimiz 8. Dakikada Makbule Kaplan’ın attığı gol ile 1-0 öne geçerken Samsun temsilcisi oyuncuları sakatlandıkları gerekçesi ile peş peşe oyun alanından çıkarken müsabakanın hakemi 15. Dakikada müsabakayı tatil etti.

Maçla ilgili kararı Amatör futbol disiplin kurulu önümüzdeki hafta içinde verecek ve kural gereği temsilcimiz bu müsabakayı hükmen 3-0 kazanmış sayılacak.

Rakibimize yakışmadı

Kışla açıklamasında, “Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla rakibin karşılaşmaya 9 kişi çıkmasından dolayı böyle bir durulma karşılaşacaklarını tahmin ettiğini ifade ederek, “Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi maçımız olağan seyrinde başladı. Buraya 9 oyuncu ile gelmiş. Kendilerine göre mazeret sunuyorlar. Ben böyle olacağını tahmin ettim. Sahada oyuncuyu sakatlandı gerekçesi ile 7’nin altına düşürüp maçı tatil ettirmek niyetinde oldukları belli. Rakibimize yakışmadı, bugün buradan farklı bir galibiyetle ayrılacaktık.”dedi.

Futbol ve taraftara açısından üzücü bir durum olduğunu ifade eden Kışla, “Futbol adına üzücü. Bu kadar taraftar gelmiş buraya toplanmış. Biz takım olarak toplanmışız. Bir müsabaka oynayacağız. Lig devam ediyor. Bir takım ligi sonuna kadar götüremeyecekse lige hiç girmesinler. Bugün burada iyi bir futbol izletme amacındaydık yazık oldu. İnsanlar Pazar günü güzel bir lig maçı izleyeceklerdi. Taraftara yazık oldu.”diye konuştu.

Kışla açıklamasında şunları kaydetti, “Oyuncularımıza ikili mücadelelerde rakibi sakatlayacak temaslardan kaçınmalarını da söyledik. Öyle bir temas da yok. Oyuncu kendini sahanın ortasında bıraktı. Sakatlandım dedi. Önümüzde ki maçlar belli biz kazanıp yolumuza devam edeceğiz.”

 ÜNYE KENT GAZETESİ

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı