Lider Ünye Gücü Fk, Ordu Derbisinde

Haber Tarih : 07/03/2020
Toplam Okunma : 375

TFF Kadınlar 3.Lig 5.Grup'ta sezonun ilk haftasından itibaren aralıksız 13 haftadır liderliğini sürdüren Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı, Kadın Futbolu Ordu Derbisinde Pazar günü Orduspor 1967 takımı ile karşı karşıya gelecek.


Grupta 2. sırada bulunan rakibi ile deplasmanda karşı karşıya gelecek olan Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı bu maçı da kazanarak aradaki 8 puanlık farkı 11'e çıkarmak için sahada mücadele edecek.

İki takım arasındaki mücadele Karşıyak 3 Nolu Çim sahada saat 11.00'de başlayacak. Maçı Ordu Bölgesi Hakemleri Pelin Tekneci, Özlem Şişen, Berfin Karabuğa yönetecek.

KADINLAR GÜNÜ'NDE BU MAÇIN ADRESİ 19 EYLÜL OLMALIYDI

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, 8 Mart Kadınlar Günü'nde oynanacak maçın saati ve sahasına dikkat çekerek "Bu maç Ünye'de oynansaydı, başta kadın dernekleri ve siyasi parti kadın kolları mutlaka güzel etkinlikler yaparak günün anlamıyla kızlarımızın sahadaki mücadelelerini bütünleştirirlerdi. Ortaya güzel şeyler çıkardı. Maçın Karşıyaka 3 Nolu Çim sahaya alınması manidar. Sıkıntı farklı. Kadınlar Günü'nde bu maç 19 Eylül'de oynanmalıydı. Kadın Dernekleri, siyasi parti kadın kolları ve bayan spor severler bu maça gelerek güzel bir kutlama yapabilirlerdi. Şimdi maç saat 11.00'de oynanacak. Evdeki kadınlar o saatte maça gelemez, o bir tarafa gelseler ne olacak oturmaya ve maçı izlemeye tribün yok. Tribünü olmayan, oturmaya yeri olmayan bir sahada bu maçın oynanması ya da oynatılmak istenmesi Kadınlar Günü'nde Kadın Futbolunu değersizleştirmek, ikinci hatta üçüncü plana atmak demektir. Biz Perşembe günü Ünye Şehir Stadı'nda erteleme maçında KadınelidokunuyOrdu Derneğimiz ile çok güzel bir etkinlik yaptık ve Kadınlar Günü'nü önceden sahada kutladık. Bu maçın 19 Eylül'e alınması ile ilgili girişimde bulunduk ama rakip kulüple iletişim dahi kuramadık." dedi.ÜNYE KENT GAZETESİ

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı