“Liglerin başlayacağı tarih yanlış”

Haber Tarih : 09/06/2020
Toplam Okunma : 203

52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur, “Liglerin sağlıklı bir şekilde oynanıp bitmesini biz de istiyoruz. Fakat bu kadar sıkıntı içerisinde nasıl bitecek? 6 hafta buna dayanacağız” dedi.


“Bu sıkıntıda ligler nasıl bitecek?”

TFF 3’üncü lig 1’inci grupta mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde izin sona eriyor. Korona virüs salgını nedeniyle ara verilen liglerin başlangıç tarihinin bir kez daha uzatılmasının ardından izine çıkan mor-beyazlılar, yarın toplanacak. Antrenman öncesi futbolcular, teknik ekip, yönetim ve kulüp çalışanlarına korona virüs testi yapılacak. Test sonuçları negatif çıkan isimler, tesislerde kampa alınacak. İl dışından gelen oyuncular ise 14 gün boyunca yurtta izole edilecek. Bu futbolcuların da testlerinin negatif çıkması ve izole oldukları süre içerisinde herhangi bir belirti göstermemeleri halinde kampa dahil edilecek.

İlk maçımıza kadar hazır olacağız

Ordu temsilcisinde kulüp başkanı Şükrü Bodur, antrenman öncesinde değerlendirmelerde bulundu. İlk maçlarını oynayacakları tarihe kadar hazır olacaklarını belirten Bodur, “Korona virüs salgını nedeniyle mart ayında liglere ara verildi. Yaklaşık 3 aydır maçlar oynanmıyor. Liglerin 18 Temmuz tarihi itibariyle yeniden başlayacağının açıklanmasının ardından yol haritamızı belirledik. Pazartesi günü bütün futbolcularımızı tesislerde toplayacağız. İlk olarak korona virüs testi yapacağız. Testlerin sonucuna göre kamp çalışmamıza başlayacağız. İnşallah bir olumsuzluk yaşanmazsa salı gününden itibaren çalışmalarımıza başlayacağız. Yaklaşık 35 güne yakın bir zamanımız var. Bu süre içerisinde iyi bir çalışma yapacağız. Tabi bizim bir de avantajımız var. Bu 3 aylık arada 15 gün çalışma fırsatı bulmuştuk. Bir aksilik yaşanmazsa ilk maçımızın oynanacağı tarihe kadar hazır olacağız” diye konuştu.

“Liglerin başlayacağı tarih yanlış”

Temmuz ve ağustos ayının sıcak olmasının futbolculara olumsuz etki yapacağını kaydeden Bodur, “Liglerin oynanacağı tarihin ilk açıklandığı gün bizler açıklama yaptık ve tarihin yanlış olduğunu söyledik. Çünkü ilk olarak temmuz ve ağustos ayı Türkiye’nin en sıcak olduğu aylardır. Sıcaklıklar bazı illerde 40 veya 45 dereceye kadar çıkar. İkincisi ülkemizdeki çoğu saha sentetik. Saha sentetik olunca hava sıcaklarına 10 ila 15 derecede buradan koyun. Üçüncüsü, statların bir kısmını gördüm, bir kısmını görmedim. Statların yüzde 90 gece futbol oynamaya elverişsiz. Ordu 19 Eylül Stadı haricinde hiçbir statta gece maçının oynanma şansı yok. Almanya’da şu an liglerin hepsi başladı ve devam ediyor. Bizde de ligler aynı anda başlasaydı faydalı olurdu” şeklinde konuştu.

“6 hafta dayanacağız”

Bodur, “Şu anda tarihin değişmesi hiçbir şey değiştirmeyecek. Tekrar yakın tarihe çekildiği zaman takımlarda antrenman sıkıntısı yaşanacak. 18 Temmuz tarihi en başından yanlış bir tarihti. Federasyonun bunları düşünmesi gerekiyordu ancak futbol oynanmayacak bir tarihe liglerin başlaması denk getirildi. Liglerin sağlıklı bir şekilde oynanıp bitmesini biz de istiyoruz. Fakat bu kadar sıkıntı içerisinde nasıl bitecek? 6 hafta buna dayanacağız” ifadelerinde bulundu.

Öte yandan 35 puanla 13’üncü sırada yer alan Ordu temsilcisi, ilk maçını deplasmanda Silivrispor ile oynayacak.

Ordu Olay

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı