Metin Kır, Temmuz ayında yapılacak olağan ASKF Genel Kurulu'nda başkan adayı olacak

Haber Tarih : 14/04/2020
Toplam Okunma : 296


Mevcut Başkan Mustafa Kılıç’ın tekrar aday olmayacağın açıklamasının ardından Genel Sekreteri Metin Kır yaptığı açıklamada projelerini açıklarken son 2 dönemde “ASKF’nin vizyonunu değiştirdik daha iyisini yapacağız” dedi.

Başkan adayı Kır uzun yıllardır spor camiası içinde olduğunu ve bu görevi de en iyi şekilde yapabileceğini söylerken “İki dönemdir yaklaşık 6 yıldır severek ve isteyerek Ordu ASKF Genel Sekreterliği görevini sürdürmekteyim. Başkanımız Mustafa Kılıç’ın önümüzdeki dönem için aday olmayacağını açıklamasının ardından bu görevi en iyi şekilde yapmak için bu yola çıktım. Başkanımız Mustafa Kılıç’ın bundan 6 yıl önce bana bu görevi teklif ettiğinde biran olsun düşünmeden kabul ettim. Bu görevi kabul etmemde yıllarca hem amatör hem profesyonel olarak futbolun içinde olmam ve burada yaşanan problemleri biliyor olmamın etkisi oldu. Daha öncesinde Orduspor yönetimde de görev almam ve 6 yıllık Genel Sekreterlik görevim esnasında çok fazla kazanımlarım oldu. Hem tecrübe hem de ilişkiler konusunda son derece faydalı bir dönem geçirdim. Bu kazanımlarımı göreve gelmemiz halinde yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte tüm amatör spor kulüplerimize yansıtmak istiyorum. İlk göreve geldiğimizde planladığımız çalışmaların birçoğunu hayata geçirdik. Devam eden projeler var bunları da inşallah tamamlayarak amatör spor kulüplerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Bu 6 yıllık Genel Sekreterlik görevim sürecinde iyi gözlemleyerek kulüplerimizin önceliklerini çok iyi biliyorum” dedi.

“Saha ve tesis sorununu çözdük”

“Mevcut yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte göreve geldiğimizde en büyük problemle olarak gördüğümüz amatör futbol kulüplerimizin müsabaka ve antrenman sorununu şükürler olsun çözdük. Durugöl mahallesindeki artık miadını doldurmuş sahaların yerine dönemin Büyükşehir Belediye başkanı ile yaptığımız görüşmeler sonrasında şimdiki Karşıyaka tesislerini 1’i çim olmak üzere 3 sahayı Altınordu İlçemize kazandırmış olduk. Yine Cumhuriyet Mahallemizde 1 adet futbol sahasını amatör futbol kulüplerimizin hizmetine sunduk. Bu sadece Altınordu ilçemizle kalmadı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelere sonrasında ilçe saha ve tribünlerimiz konusunda girişimlerimiz oldu. Artık ilimizde müsabaka oynanan hiçbir sahamız toprak ve çamur değil. Bununla birlikte Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un himayelerinde Karşıyaka tesislerinde kulüplerimiz için ile soyunma odaları için çalışmalar başlatıldı. İnanıyorum ki tamamlandığı zaman son derece güzel bir ortam kulüplerimize sağlanmış olacak” dedi.

“Bireysel ve Salon Sporlarını Unutmadık”

Her zaman başarıyı teşvik edeceğiz. Geçmiş döneme özellikle salon sporlarında ve bireysel branşlarda İlimizi ve ülkemizi en üst seviyede temsil eden sporcu ve antrenörlerimizi unutmayarak ödüllendirmiştik. Bu desteğimiz kaldığı yerden devam edecek. Müsabakaları öncesinde ve sonrasında istişare ederek ihtiyaçlarını giderme konusunda elimizden ne geldiyse yapacağız. Özellikle başarılı olan sporcularımıza ödüllendirmeliyiz. Son yapılan nakdi yardımda salon sporlarını ve bireysel branşlarımızı unutmadık. Özellikle salon sporlarına ve bireysel branşlara desteğimiz artarak devam edecektir. Biz istiyoruz ki çocuklarımız kötü alışkanlıklardan sokaklardan uzaklaşsın ve topluma yararlı bireyler olsun. Bu doğrultuda üzerimize düşen ne varsa yapacağız” dedi.

“Terleri soğumadan kupaları verildi”

Geçmiş dönemde son derece önem verdiğimiz futbolda final müsabakaları sonrasında kupa ve madalya törenin hayata geçirdik. Bu uygulamayı kaldığı yerden devam ettirerek finale kalan takımlarımızın kupalarını ve madalyalarını terleri soğumadan vereceğiz. Yine göreve geldiğimizde hedeflerimizden olan kulüp sayılarını artırma konusunda başarılı olduk. Bugün üye kulüp sayımız 87 iken özellikle futbol kulüplerimizin sayısı artış gösterdi. Göreve geldiğimiz 2014-2015 futbol sezonunda 20 olan Amatör futbol kulüp sayımız bugün itibariyle 36 olmuştur. Yapmış olduğumuz destekler ve oluşturduğumuz ortam sayesinde özellikle futbol kulüplerimizde artış gözlendi. İnanıyorum ki bu sayı daha da artacak” dedi.

"Nakdi ve Ayni yardımlar devam edecek"

"Kaynak konusunda kulüplerimizi mağdur etmemek için daha önce yapmış olduğumuz nakdi ve ayni yardımlarımıza devam edeceğiz. Son olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ve federasyonumuzun koordinesinde yapılan nakdi yardım kulüplerimize katkı sağlayacaktır. Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kulüplerimize yapmış olduğu bu nakdi destek Ordu tarihinde bir ilk olmuştur. Ayrıca bu konuyla yakından ilgilenen Sayın Halit Tomakin beye de sonsuz teşekkür ederim. Kulüplerimize yardım konusu önümüzdeki dönemlerde de şehrin mülki amirleri ile sık sık istişareler yaparak devam edecektir. Başarılı sporcularımıza ve kulüplerimize ilimizi temsil ettikleri platformlarda destek olma konusunda daha önce olduğu gibi yine yardım edeceğiz” dedi.

"Amatör için birlik olacağız”

Daha önce olduğu gibi bundan sonra da spora siyaseti karıştırmayacağız. Hiçbir parti göz etmeksizin Milletvekillerimiz, Valimiz sivil toplum örgütlerimiz ve sporun diğer paydaşları birlikte tek hedefimiz Ordu amatörünün hizmetinde olmak. Daha önce yapıtlığımız çalışmalara bakıldığında bu ilişkileri iyi tuttuğumuz gözükmektedir” dedi.

“Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz”

'2014 Temmuz seçiminden tek listeyle görevine geldiğimiz ASKF’de ikinci dönemde tekrar kulüplerimizin desteğiyle ipi göğüslemiştik. Tekrar ikinci kez yönetimi kazanmamızda kulüplerimizin payı büyüktür. Bu dönem seçime aylar kala yaptığım istişarelere ve kulüplerimizin desteğiyle Başkanlığa adaylığımı koymuş oldum. İnanıyorum ki kulüplerimizin teveccühü ile tekrar yönetime geleceğiz. Bu vesileyle şahsıma ve yönetim kurulu arkadaşlarıma güvenen ve destek veren tüm delegelerimize teşekkür ederim."


ÜNYE KENT GAZETESİ

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı