Ordu 1.Amatör Lig'in Başlama Tarihi Belli Oldu

Haber Tarih : 17/09/2019
Toplam Okunma : 113


Ordu Futbol Tertip Komitesi, Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma başkanlığında toplanarak 2019-2020 sezonunda Ordu 1.Amatör Küme'nin 26 Ekim'de başlaması kararını aldılar. Futbol Tertip Komitesi, gerçekleştirdiği toplantıda merakla beklenen Ordu 1.Amatör Küme'nin başlama tarihini belirledi. Bu karar doğrultusunda lig, 26 Ekim 2019 tarihinde başlayacak.

"Açılış ilçede olacak"

Yeni sezonda da ilk maçta bir açılış yapacaklarını aktaran Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma; "2019-2020 Ordu Amatör Futbol sezonu 26 Ekim 2019 Cumartesi günü oynanacak müsabaka ile start alacaktır. Son iki yıldır merkez sahalarımızda açılış (gösteri) müsabakası düzenliyordu, bu sezonda tertip komitesinin uygun gördüğü herhangi bir ilçe sahamızda bu organizasyonumuzu Allah'ın izni ile gerçekleştirmeyi düşünüyoruz" dedi.

"İşi abartmaya gerek yok"

Ordu futbolu için emeği geçenlere tek tek teşekkür eden Osma; "Bilindiği üzere 28 Ağustos 2017 Tarihinde TFF tarafından atama yapılarak Ordu futboluna hizmet etmeye başladım. İki yıllık süre zarfın da o günden bu zamana kadar her türlü eksiklikleri, olumsuzlukları, spor kamuoyu, ailelerle, basın ve spor taban birlikleri ile tartışıp düzelttiğimizi sanıyorum. Bu şehirde yaşayan spora hizmet veren uyuşturucudan, kötü alışkanlıklardan, bilgisayar önünde pinekleyen, obeziteden karnı şişen gençlere spor yaptıran herkese teşekkür ederim. Her şeyin eksiği olabilir. Eksikliklerimiz olabilir o eksiği de düzeltiriz. Ama toplumun şunu kabullenmesi lazım; bazen işi sulandırıyoruz! Abartıyoruz. Eksik ve hataları tamir etmekten fikir düzeltemiyoruz. Emek veren, hizmet eden herkesi sevmesek de saygı duymak zorundayız. Bu anlamda yeni futbol sezonumuzun bir önceki senelerden daha güzel ve sağlıklı ortamlarda oynatılması en büyük arzumuz. Amatör spor yöneticiliği bir sevgi bir sevda işidir. Almadan vermeye çalışan bu uğurda çoluk çocuğunun nafakasını harcayan en güzel Cumartesi'lerini Pazar'larını bu memleket gençliği için feda eden insanlara da ayrıca teşekkür ederiz. Önceki sezonlarda olduğu gibi bizlerin her zaman yanında olan desteklerini hiç eksik etmeyen başta Ordu Valimiz Seddar Yavuz'a, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanım Dr. Hilmi Güler'e, Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören'e, Emniyet Müdürümüz Mehmet Erguvan'a, İl Sağlık Müdürümüz Mehmet Kasapoğlu'na ve Gençlik Hizmetleri il Spor Müdürümüz Mustafa Genç'e emekleri ve destekleri için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı