Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Kuru, Türkiye 3.’sü oldu.

Haber Tarih : 22/02/2020
Toplam Okunma : 333

Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonası’nda Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Kuru, Türkiye 3.’sü oldu.


Okullar arası Halter Ordu il şampiyonasında +102 kiloda il birincisi olan Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Kuru, Muğla’da düzenlenen Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonası’na katıldı.

1 yıldır halter sporu ile ilgilenen Muhammet Kuru, kısa bir dönem olmasına rağmen sıkı çalışmasının ardından Türkiye şampiyonasında silkmede 65, koparmada 54, toplamda ise 119 kilo kaldırarak sikletinde Türkiye 3.’sü oldu.

Türkiye 3.’sü olan sporcu Muhammet Kuru ise, gazetemize özel yaptığı açıklamada, 3 yıl önce güreşle spor hayatına girdiğini, 1 yıldır da halterle ilgilendiğini söyledi .

Kuru, şu açıklamayı yaptı:

“3 yıldır güreşle uğraşıyorum. Güreşe devam ederken halter hocam Cumali Tekin ile tanıştım ve güreş hocam Zakai Şenkaya’nın da teşvikleri ile haltere başladım. 1 yıllık disiplinli ve azimli çalışmalarımın sonucunda böyle bir neticeye ulaştım. Aynı zamanda güreşe de devam ediyorum. Aynı başarıyı güreşte de yakalamak için elimden gelen çabayı göstereceğim.” dedi.


ÜNYE KENT GAZETESİ

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı