Ünye Futbol Kulübü´nden, Trabzonspor´a

Haber Tarih : 01/09/2018
Toplam Okunma : 285


Ünye Futbol Kulübü’nün yetenekli oyuncusu Muhammet Ali Çamkerten, Trabzonspor Kulübü’ne transfer oldu.

Küçük yıldız adayı, Türk futbolunun dev kulüplerinden bordo-mavili ekibin alt yapısına dahil olmayı başarırken dört sezon önce kurulan Ünye Futbol Kulübü de ilk meyvesini vermiş oldu.

Ünye’nin başarılı alt yapı kulüplerinden mavi-siyahlı Ünye Futbol Kulübü’nün 2005 doğumlu oyuncusu Muhammet Ali Çamkerten, bir yıl önce Ordu TÜFAD karması ile Antalya’da katıldığı turnuvada dikkatleri çekerek Trabzonspor Kulübü’nün radarına girmişti. Ünye Futbol Kulübü’ndeki performansını takip eden bordo-mavililer oyuncuyu Trabzon’a davet ederek Trabzonspor Kadir Özcan Futbol Akademisi’nde antrenmanlara dahil ettiler. Alt yapı eğiticilerinin değerlendirmeleri sonucunda ise resmen Trabzonsporlu olan Muhammed Ali Çamkerten, Trabzonspor U-14 takımı ile Elit Ligi’nde mücadele edecek.

 -“Hayalime kavuştuğum için çok mutluyum”-             

Futbola Ünye 1957 Spor Kulübü’nde başladıktan sonra iki sezon önce Ünye Futbol Kulübü’ne transfer olan yıldız adayı Çamkerten, burada göstermiş olduğu performans ile adından söz ettirirken futbolcu olmayı istediğini ama esas hayalinin her zaman taraftarı olduğu bordo-mavili forma olduğunu belirttiği açıklamasında duygularını şu şekilde ifade etti:

“Hedefime giden yolculuğumda hayalime kavuşmamı sağlayan Ünye Futbol Kulübü hocalarıma ve beni her zaman destekleyen aileme sonsuz teşekkür ediyorum. Henüz yolun başında olduğumu ve bundan sonra daha çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğimin sözünü vermek istiyorum. Ünye Futbol Kulübü’ndeki takım arkadaşlarıma da ayrıca başarılar diliyorum.”

-“Bu mutluluğun tarifi gerçekten çok zor”

Ünye Futbol Kulübü’nün Başkanı Metin Tamtürk, Bir alt yapı kulübü olarak bugüne kadar sıradışı ve başarılı faaliyetleri ile adlarından söz ettirdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

 

“Ünye Futbol Kulübü çalışmalarının karşılığını almaya başladı. Artık Türk futboluna yıldız adayı futbolcular yetiştirmeye başladık. Doğrusu yaşadığımız mutluğu, gururu kelimelere dökmek ve düzgün bir cümle kurmak oldukça zor. Çünkü bir alt yapı kulübü için en önemli hedef futbolcu yetiştirmektir. Bizde her zaman çocuklarımızın önünü açmaya, onlara yol göstermeye, gerçekçi yaklaşımlarla hareket ederek, antrenörlerimizle olsun çocuklarımızla olsun önce kendimize güvendik, hayal ettik ve doğru çalıştık. Kısa süre içerisinde şampiyonluklar yaşadık, kupalar kazandık, farklı birçok projeye de imza attık ancak bir çocuğun geleceğine dokunmak, hayaline vesile olmak çok farklı bir duygu. Muhammed Ali  ve ailesi bize güvendi. Biz onları mahcup etmedik. Muhammed de bundan sonraki futbol hayatında bizi mahcup etmeyecektir. Çünkü o sadece yetenekli bir futbolcu değil, derslerinde de başarılı olan ahlaklı, terbiyeli bu vatan için gelecekte iyi bir insan olarak yetişen kıymetlimiz. Kulübümüzdeki diğer sporcularımıza örnek olarak onların daha iyi motive olmalarını sağlaması noktasında da bu transferi önemli görüyorum. Bu sayede birçok çocuğumuzun da önünün açılacağına inanıyorum. Ben bu başarının ortaya çıkmasında emeği olan antrenörlerimiz Muhammet Türköz ve Azmihan Beslen ile değerli yönetici arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.” 


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı