Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı rakibi Sinop Kuzeyspor’u 4-0 mağlup etti.

Haber Tarih : 05/03/2020
Toplam Okunma : 400

Türkiye Futbol Federasyonu 3.Lig 5.Grup'ta namağlup mücadele veren Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı erteleme maçında rakibi Sinop Kuzeyspor’u 4-0 mağlup etti.


Karşılaşmada ikiz kardeş olan Buse ve Sude Uçan kardeşler de bir birlerine rakip olarak sahaya çıkıp mücadele ettiler.

Maçta, saha kenarından Ünye Gücü Kadın Futbol Takımına destek olan Kadın Eli Dokunuyordu Derneği, ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Ünye Şehir Stadında oynanan karşılaşmayı bölge hakemleri Esma Aydın, Damla Ata, Dilan Çaylak yönetti.

Sahaya ellerinde “Milletimizin başı sağ olsun, şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” pankartları ile çıkan takımlar seyircilerden yoğun alkış aldı.

Temsilcimizi, Kadın Eli Dokunuyordu Derneği de yalnız bırakmayarak saha kenarından destekledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için buradayız

Kadın Eli Dokunuyordu Derneği Başkanı Esra Gerçeker yaptığı açıklamada, “Bu hafta Kadın Eli Dokunuyordu Derneğimiz tarafından organize edilen Birinci Kadın Dostu Şehir etkinliklerimiz haftası. Bu hafta içerisinde oynanan bu karşılamada hem hakemlerimiz kadın hem iki tane takımı kadın olan bir karşılaşma.Bizim de desteklediğimiz ve sponsoru olduğumuz Ünye Gücü Kadın Futbol Takımımızın maçı olması bizim için ayrıca bir onur ve gurur kaynağı. Biz onların hem 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de müsabaka sırasında kutlamak istedik. Dernek olarak her zaman belirttiğimiz gibi kadının toplumun her alanında, sporun her dalında olması için çalışıyoruz“dedi.

Verilen aralar tempomuzu düşürüyor

Çıktıkları maçın almaları gereken bir maç olduğunu belirten Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, “Bugün oynadığımız maç erteleme maçıydı Mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı ve 4-0 kazandık. Aslında daha farklı da kazanabilirdik. Yolumuza devam ediyoruz. Aslına bakılırsa biz şu anda ligden çok play-off’ları düşünüyoruz. Verilen aralar var, bu aralar tempomuzu düşürüyor. Pazar günü Ordu ile oynayacağımız ciddi bir maç var. Bunun ardından 2 haftalık bir ara var. Daha sonra üst üste oynayacağımız karşılaşmalar var”dedi.

İkiz kardeşler rakip olarak sahaya çıktı

Karşılaşmada ikiz kardeşlerin bir birine rakip olduğunu ifade eden Kışla, “Takımımızda Buse ve Sude Uçan ikiz kardeşler geçen yıl takımımızda forma giyen oyunculardı. Sude’yi Sinop Kuzey Spor’a verdik. Bugün ikiz kardeşler bir birine rakip oldu. Güzel bir oyun ortaya çıkardılar her ikisini de tebrik ediyorum.”diye konuştu.

Arkadaşlarımı tebrik ediyorum

Takım kaptanı Ece Selen Terzioğlu ise, “Maçı aldık. Aslında daha güzel bir maç olabilirdi. Ama birkaç hafta ara olduğu için biraz tutuk başladık. Ama arkadaşlarımın hepsini tebrik ediyorum. Artık önümüzdeki maçlar için çalışmalara devam edeceğiz.”dedi.

Maçı Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı 4-0 kazanırken; maçın gollerini Ceren Konar 3 gol, Semanur Akbaş 1 gol olarak kaydetti.

Geçen sezon Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı’nda forma giyen ikiz kardeşlerden Sude Uçan, sezon başında Sinop Kuzey Spor’a transfer olmuştu.

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

GÜNDÜZ-GECEYARISI : DOKUZEYLÜL ECZANESİ

Devlet Sahil Yolu No:461/A Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 333 00 18

Yayın Akışı