Ünye Gücü FK'ya Play Of için Bir Final Daha!

Haber Tarih : 14/03/2019
Toplam Okunma : 102


TFF Kadınlar 3. Lig 13.Grup’ta Ufuk Keleş Gençlikspor takımı ile ligin son maçında Ünye Şehir Stadı'nda 2-2 berabere kalan Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı üçlü averajın da eşit olduğu grupta play ofa yükselebilmek için rakibi ile bir kez daha karşı karşıya gelecek.

Sezona şampiyonluk hedefiyle başladıktan sonra Tokat temsilcileri Toki İlköğretim Gençlikspor ve Ufuk Keleş Gençlikspor takımlarıyla hem iç sahada hem de deplasmanda berabere kalan Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı, grupta 3 takım arasında oluşan üçlü averaj eşitliği nedeniyle ilk ikiye kalıp play of oynama şansını bu sefer eleme maçına bıraktı.

Kur'ada şanslı taraf Tokat Toki Oldu

TFF Kadınlar Ligleri statüsüne göre üçlü averaj eşitliğinde bir takım kura ile play of oynama hakkını elde etmesi diğer iki takım arasında play of ön eleme müsabakası oynanması kararı gereğince Ünye Gücü FK ve Ufuk Keleş Gençlikspor kura çekimi sonrası play of ön eleme maçı oynayacak iki takım oldu. Kura çekimi 12 Mart 2019 Salı günü saat 16.00'da Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde çekildi. TFF/FGD Ligler Koordinatörü Mert Başoğlu'nun online olarak kulüp temsilcilerinin de katıldığı kura çekiminde Tokat Toki İlköğretim Gençlikspor takımı şanslı kurayı çeken taraf oldu ve play ofa yükseldi.

Kurada Ünye Gücü FK ve Ufuk Keleş Gençlikspor takımları ise play of mücadelesine katılabilmek için play of ön eleme maçı oynayacak iki takım oldu. İki takım arasında oynanan maçlarda ligin ilk yarısı Erbaa'da 0-0 ve ikinci yarıda da Ünye'de 2-2 eşitlik vardı.

Bir final maçı daha

Bu sezon oynadıkları iki maçta da berabere kalan grubun iki güçlü ekibi Ünye Gücü FK ve Ufuk Keleş Gençlikspor takımları üçüncü kez karşı karşıya gelecekler. Eleme usulü oynanacak maçın 90 dakikası eşitlikle bitmesi durumunda 15'er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak, yine eşitlik bozulmaz ise penaltı atışları sonucu belirleyecek.

Maç Çarşamba'da oynanacak

Ünye Gücü FK-Ufuk Keleş Gençlikspor karşılaşması tarafsız sahada oynanacak. TFF'nin aldığı karara göre maçın oynanacağı saha olarak Samsun'un Çarşamba ilçesi Dikbıyık Mahallesindeki Dikbıyık Sentetik Saha olarak belirlendi. 17 Mart 2019 Pazar günü oynanacak play of ön eleme mücadelesinin başlama saati ise 13.00...

SPOR AKSİYON


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı