Vali Sonel, Gençlerin İsteğini Yerine Getirdi

Haber Tarih : 14/12/2020
Toplam Okunma : 742

Vali Tuncay Sonel, pandemi nedeniyle Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavlarına hazırlanmak isteyen gençlerin, çalışma yeri isteğini yerine getirdi.


Vali Tuncay Sonel'in girişimleriyle POMEM kursları, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde ücretsiz olarak verilmeye başlandı.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 5.440 erkek ve 960 kadın, 1.600 önlisans (1.360 erkek ve 240 kadın) olmak üzere toplam 8.000 öğrenci alımı yapılacağının duyurulmasının ardından Ordu’dan da polis olmak isteyen gençler başvuruda bulundu.

Vali Tuncay Sonel, Altınordu’dan 180, Fatsa’dan 140, Ünye’den ise 170 gencin polis olma hayalini gerçekleştirmek için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde ücretsiz POMEM hazırlık kursu açılması talimatını verdi.

Hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 16:00-19:00 saatleri arasında Altınordu İlçesinde Büyükşehir Belediyesi Anadolu İmam-Hatip Lisesi Spor Salonu, Fatsa İlçesinde Ahmet Sırımsı Anadolu Lisesi Spor Salonu ve Ünye İlçesinde Fen Lisesi Spor Salonunda Uzman Antrenörler ve Beden Eğitimi Öğretmenleri eşliğinde yapılan kurslar bugün itibariyle başladı.

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) hazırlık kurslarının 20 kişilik gruplar halinde pandemi kurallarına uyularak, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildiğini, genç polis adaylarına üzerinde ay yıldızlı al bayrağın rengini taşıyan tişörtleride hediye olarak verdiklerini belirten Vali Tuncay Sonel, ”27. Dönem Polis Akademisi

(POMEM) sınavlarına girecek gençlerimizin salon ve çalışma ortamı isteklerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimizin isteğinin yerine getirilmesinde bizlere yardımcı olan Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Gençlerimize de girecekleri POMEM sınavlarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum" dedi.

Polis adayı gençler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görev yapan Spor Uzmanları ve Antrenörler ile Milli Eğitim Müdürlüğü Beden Eğitimi Öğretmenlerinin gözetiminde koşu, açma-germe hareketleri, İnterval ve tempo antrenmanları, sınav ve mekik egzersizleri ile diril, koordinasyon kuvvet ve dayanıklılık çalışmaları ile oluşturulan parkurlarda, pandemi şartlarına uygun şekilde kurslara hazırlanıyorlar.

POMEM sınavlarına hazırlanan gençler de, "Pandemi nedeniyle kurslar açılmamıştı. Sınavlara hazırlanacak bir imkanımız da yoktu. Sayın Valimizden kurs açılması konusunda talepte bulunduk. Sağ olsun Sayın Valimiz bu talebimize anında olumlu cevap vererek, çok kısa sürede bu kursların açılmasını sağladı. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun" diye konuştular

Kurslar, hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 16:00-19:00 saatleri arasında Altınordu İlçesinde Büyükşehir Belediyesi Anadolu İmam-Hatip Lisesi Spor Salonu, Fatsa İlçesinde Ahmet Sırımsı Anadolu Lisesi Spor Salonu ve Ünye İlçesinde Fen Lisesi Spor Salonunda Uzman Antrenörler ve Beden Eğitimi Öğretmenleri eşliğinde yapılıyor.


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı