BRÜT :00.00
Gündem
12.5.2018
BAŞIMIZA İCAT ÇIKAR YARIŞMASI
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Haberi Paylaş
BAŞIMIZA İCAT ÇIKAR YARIŞMASI
Bu Haberi Beğendiniz mi ?
Evet  Evet Haberi Beğendim Hayır  Haberi Beğenmedim
Evet 0 Hayır 0
İlk Yorumuz Siz Yazın

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede öğrenim gören yetenekli öğrencilere yönelik düzenlenen “Başımıza İcat Çıkar” yarışması sonuçlandı. Başkan Enver Yılmaz, yarışma sonucunda çok güzel projelerin ortaya çıktığını ve bu tür yarışmalarla genç beyinlere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

İŞTE BİRİNCİ OLAN PROJELER

 

“Başımıza İcat Çıkar” yarışmasında yapılan değerlendirmeler sonucunda ilkokul kategorisinde Korgan İlkokulundan Nisa Nur Dere ve Burak Yaşar “Artık Evleri Su Basmayacak” adlı projeyle; ortaokul kategorisinde Ünye Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan Sultan Merve Yazıcı, Zeynep Saygı ve Ayça Türk “Suyumuz Boşa Akmasın Paramız Cepte Kalmasın” adlı projeyle ve lise kategorisinde ise Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezinden Halime Bilgehan Arısoy “Doğal Bitki Boyalarıyla Hazırlanan Besiyerlerinin Mikroorganizmalar Üzerindeki Seçici ve Ayırt Edici Özelliklerinin Belirlenmesi” adlı projeyle birincilik ödülüne layık görüldü.

 

PROJELER, SANAT GALERİSİNDE SERGİLENİYOR

 

Yetenekli öğrencileri bilimsel araştırmalara yönlendirip, onların yenilikçi projeler üretmesini sağlamak ve geleceğin bilim insanları olarak yetişmesine katkı sunmak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenlerin ödüllendirilmesi ve finale kalan eserlerin sergilenmesi için Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde bir tören düzenlendi.

 

YARIŞMAYA 107 OKULDAN 282 PROJE KATILDI

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz törende yaptığı konuşmada, “Geleneksel hâle getirdiğimiz ‘Başımıza İcat Çıkar’ yarışmasına bu sene 21 ilkokul, 50 ortaokul, 35 lise ve Ordu Üniversitesi olmak üzere 107 okuldan 282 proje başvurusu yapıldı. 5 Nisan’da yapılan ön değerlendirmede 282 projeden 23’ü finale kaldı. Son olarak jüri tarafından nihai değerlendirme yapılarak dereceye giren projeler belirlendi” dedi.

 

AR-GE ÇALIŞMALARINA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 

Büyükşehir Belediyesi olarak ar-ge çalışmalarına destek olacaklarını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Finale kalan projelerimiz, Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde sergilenecek ve öğrenci kardeşlerimiz amaçlarını, yaptıklarını ve yapmak istediklerini paylaşacak ve burada ortaya çıkan fikirlerle Ordu’muza ve ülkemize katkı sağlayacak. Bu yarışma sayesinde öğrencilerimiz, belki de hayata bakış açılarında farklı bir sinerji yakalayacak. Sergilenen projeler, ar-ge faaliyetlerinin sonunda ortaya çıkan ürünler. Ülkemizde 2002 yılında ar-ge faaliyetlerine ayrılan pay, binde şeklinde oranlarla ifade edilirken, en son bütçe de % 3’ün üzerindeki oranlara çıktı. Maşallah çocuklarımız da cevval. Büyükşehir olarak, bizler de onlara destek olacak ve önlerini açacağız” diye konuştu.

 

Ödül törenine AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

                                                                                                                 CANLI DİNLE

 Bu Haber 131 Defa Okundu
Toplam 0 Yorum Bulunmaktadır
Yorum Yaz Bu habere henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
Yorum Yaz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

PAZARTESİ

--
--
--
Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor, Yerel ve Genel Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor
1
Fatsa Belediyespor´da Gölcükspor Galibiyetinin Sevinci Yaşanıyor
2
BU ŞEHİRE MORAL VERDİK
3
Ünye 1957 Spor Amasya´dan net skorla döndü.
4
Gözler Meye´de olacak!
5
“Taraftarlarımızla Birlikte Başaracağız”
Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin