BRÜT :00.00
Gündem
14.5.2018
ODÜ´de Engelsiz Spor Şenlikleri Gerçekleştirildi
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Haberi Paylaş
ODÜ´de Engelsiz Spor Şenlikleri Gerçekleştirildi
Bu Haberi Beğendiniz mi ?
Evet  Evet Haberi Beğendim Hayır  Haberi Beğenmedim
Evet 0 Hayır 0
İlk Yorumuz Siz Yazın

Engelliler Haftası kapsamında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Engelli Birimi tarafından “Engelsiz Spor Şenlikleri” düzenlendi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nihat Yerlikaya, akademisyenler ve idari personeller ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Görme engelli Rıdvan Çelik’in Braille alfabesi ile yazılmış olan programın sunuculuğunu yaptığı etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturan engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları devlet kurumlarının öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak eğitim, sağlık, istihdam haklarına ait hizmetler engelli vatandaşlarımıza sunulmaktadır. Bu bağlamda bizler her bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğunu bilerek sürdürdüğümüz yaşamımızda özel bireylerin her alanda daima yanındayız. Ordu Üniversitesi yönetimi olarak özel gereksinimleri olan bireyleri sosyal hayata katmayı hedefleyerek 10. kuruluş yılımızda Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’nı büyük bir katılımla Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirmiştik. Bu ve buna yönelik çalışmalardaki temel amacımız, özel insanlarımızı dar sınırlardan çıkarıp yaşamın akışı içine çekerek diğer bireylerle spor ve sosyal alanlarda bir araya gelmelerini sağlamaktır. Bununla birlikte açılışını 15 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphane binası içerisinde görme, işitme ve konuşma engelli öğrencilerimiz için özel alanlar bulunmaktadır. Kurum olarak bu ve benzeri çalışmalarla özel bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmaya aday bir üniversite olmaya devam etmekteyiz.” şeklinde konuştu.Bu Haber 184 Defa Okundu
Toplam 0 Yorum Bulunmaktadır
Yorum Yaz Bu habere henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
Yorum Yaz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

PAZARTESİ

--
--
--
Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor, Yerel ve Genel Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor
1
Fatsa Belediyespor´da Gölcükspor Galibiyetinin Sevinci Yaşanıyor
2
BU ŞEHİRE MORAL VERDİK
3
Ünye 1957 Spor Amasya´dan net skorla döndü.
4
Gözler Meye´de olacak!
5
“Taraftarlarımızla Birlikte Başaracağız”
Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin