BRÜT :00.00
Gündem
4.10.2018
ÜTSO’dan “Uyanık olun, sahip çıkın” çağrısı
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Haberi Paylaş
ÜTSO’dan “Uyanık olun, sahip çıkın” çağrısı
Bu Haberi Beğendiniz mi ?
Evet  Evet Haberi Beğendim Hayır  Haberi Beğenmedim
Evet 0 Hayır 0
İlk Yorumuz Siz Yazın

ÜTSO Başkanı İrfan Akar, oda üyeleriyle bir araya geldikleri ‘Sektörler Buluşması’ programında ekonomik krizi fırsata çevirenlere karşı üyelerine “Uyanık olun birbirinize sahip çıkın.” çağrısı yaptı.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO), sektör buluşmaları kapsamında 10. Meslek Gurubunda yer alan inşaatçılar ve emlakçıları ağırladı.

ÜTSO Başkanı İrfan Akar, programda yaptığı konuşmada, ülkenin ekonomik anlamda zor bir dönemden geçtiğini, ekonomik krizi fırsata çevirenlere karşı üyelerine uyanık olmaları ve birbirlerine sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

-“Konut satışındaki durgunluk inşaat ve emlak sektörünü yordu”-

Ekonomik krize bağlı olarak inşaat ve emlak sektörünün durgun olduğunu belirten Akar, sıkıntılardan çıkış yollarının arayışı için biraya geldiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Sektörlerimizdeki esnaflarımızın sorunlarını dile getirme ve karşılıklı istişare yapma adına sektör buluşmaları düzenliyoruz. Bugünde inşaat ve emlak sektörüyle bir aradayız. Ülkemiz ciddi bir kriz içerisinde. Krizden özellikle inşaat ve finans sektörü etkilendi. Konut satışındaki durgunluk inşaat ve emlak sektörünü yordu veya yoracaktır. Bir önceki toplantımızda bankacılarla bir araya geldik. Onlardan firmaları üzmemeleri ve üzerlerine gitmemeleri konusunda ricalarda bulunduk.”dedi.

Akar, inşaat ve emlak sektöründen, çevre il ve ilçelere açılarak o bölgedeki insanların emlak ve daire taleplerinin ilçemizden karşılamaları yönünde girişimde bulunmalarını istedi.

-“Birbirinize sahip çıkın”-

Esnaflara birbirlerine sahip çıkmaları çağrısı yapan Başkan İrfan Akar, “Ekonomik darboğazda olan ve sıkıntı yaşayan arkadaşlarınızın sıkıntılarını dillendirmeyiniz. Bu konuşmalardan bankalar tüyo alıp o arkadaşlara baskı uygulayabiliyor. Uyanık olun, birbirinize sahip çıkın.  Hiçbir arkadaşımızın adının çıkması doğru değil. Çünkü bir arkadaşımız satış yaparsa on kişiye faydası oluyor. Piyasada sıcak para dönüyor.” dedi.

-“ÜTSO hiçbir ticaret erbabının bilgisini bankalara vermez!”-

Başkan Akar’ın açıklaması üzerine toplantıya katılan bazı işadamları, konudan kendilerinin de haberleri olduğunu ifade ederek, “Bankacılarda Ticaret ve Sanayi Odasından bilgi aldıklarını söylüyorlar.” ifadesini kullanması üzerine Akar, şunları söyledi:

“ÜTSO, hiçbir ticaret erbabının bilgisini bankalara vermez. Ekonomik krizden dolayı tüm bankacılar sahada ve esnafların durumları hakkında bilgi topluyorlar. Bu konuda dikkatli olalım.”

  

Ünye KENT Haber Bu Haber 160 Defa Okundu
Toplam 0 Yorum Bulunmaktadır
Yorum Yaz Bu habere henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
Yorum Yaz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

PAZARTESİ

--
--
--
Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor, Yerel ve Genel Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor
1
Fatsa Belediyespor´da Gölcükspor Galibiyetinin Sevinci Yaşanıyor
2
BU ŞEHİRE MORAL VERDİK
3
Ünye 1957 Spor Amasya´dan net skorla döndü.
4
Gözler Meye´de olacak!
5
“Taraftarlarımızla Birlikte Başaracağız”
Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin