BRÜT :00.00
Gündem
12.10.2018
Tiyatro ve sanat için yeni yüzler keşfediyorlar!
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Haberi Paylaş
Tiyatro ve sanat için yeni yüzler keşfediyorlar!
Bu Haberi Beğendiniz mi ?
Evet  Evet Haberi Beğendim Hayır  Haberi Beğenmedim
Evet 0 Hayır 0
İlk Yorumuz Siz Yazın
Ünyeli oyuncu Kerim Aydemir tarafından kurulan Ünye Şehir Tiyatroları, Şeref Akçay Sanat Stüdyosu işbirliğiyle tiyatro ve sanat için yeni yüzler keşfediyor.

Ünye Şehir Tiyatroları kurucusu ve sahibi Oyuncu Kerim Aydemir ile Şeref Akçay Sanat Stüdyosu sahibi Şeref Akçay, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda toplantı yaparak tiyatro ve sanata meraklı gençlerle bir araya geldi.

Bir ay önce oyuncu aradıklarını ilan yoluyla halka duyuran Akçay ile Aydemir, katılımın yoğun olduğu toplantıda hedef ve amaçlarını anlattı.

Şeref Akçay, yönetmenlik dalında ulusal bazda ödüller aldığını, çektiği kısa filmlerle yarışmalara katıldığını söyledi.

Tiyatro ve sanat için yeni yüzler aradıklarını ifade eden Şeref Akçay, şunları söyledi:

“Karadeniz Bölgesi dizi, sinema ve birçok dalda projeye konu oldu. Ünye’mizin bu kulvarda öne çıktığını ve daha da fazla projeye konu olacağını düşünüyorum. Bu kapsamda yakında projeler yapacağız. Bu tür çalışmaları yaparken kamera önünde ve arkasında arkadaşlara ihtiyaç duyuyoruz. Bunun için sizlerle bir aradayız. Ünye Şehir Tiyatrosu’yla ortak çalışarak oyunculuk anlamında destek akacağız.”

-“Sınır” adlı tiyatro oyunuyla perde aralanıyor -

Kerim Aydemir, Ünye’de tiyatro olarak güzel projelere hazırlandıklarını, ekim ayı sonunda ‘’Sınır’’ adlı oyunla tiyatro perdesinin sezonu açacağını söyledi.

- Oyunculuk eğitimleri başlıyor-

Ünye Şehir Tiyatroları olarak önce oyunculuk eğitimi vereceklerini, ardından kısa film, dizi ve sinema projelerinde de görevlendirmeler yapılacağını belirten Aydemir, şunları söyledi:

“Oyuncu olarak reklam ve dizilerde görev almak için başvuran arkadaşlarımızı bilgilendirmek istedik.  Bu tür projelerde yer almak için önce tiyatroyla tanışılmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Bu kapsamda da ekim ayının ortasında oyunculuk eğitimlerine başlayacağız. Daha sonra buradaki yetenekli arkadaşlarımızı kısa film, dizi ve sinema projelerinde görevlendirip, tecrübelenmelerini sağlayacağız. Bizlere başvuran 7-11 yaş arası çocuklarımız için ise özel bir drama eğitimi vereceğiz.”

 

Ünye KENT HaberBu Haber 67 Defa Okundu
Toplam 0 Yorum Bulunmaktadır
Yorum Yaz Bu habere henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
Yorum Yaz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

PAZARTESİ

--
--
--
Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor, Yerel ve Genel Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor
1
Fatsa Belediyespor´da Gölcükspor Galibiyetinin Sevinci Yaşanıyor
2
BU ŞEHİRE MORAL VERDİK
3
Ünye 1957 Spor Amasya´dan net skorla döndü.
4
Gözler Meye´de olacak!
5
“Taraftarlarımızla Birlikte Başaracağız”
Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin