3 Aralık Dünya Engelliler Gününde" ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Haber Tarih : 02/12/2019
Toplam Okunma : 184


kizce Belediyesi'nin projesi kapsamında Stichting Gönülden Yardımlaşma Derneği işbirliği ile bölgemizden ve Hollanda'dan temin edilen engelli araçlarının dağıtım töreni İlçe Kaymakamlığı ve Belediye işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Belediye'nin ilçedeki muhtaç, hasta ve engellilerin hayatlarına dokunma, hayat şartlarını kolaylaştırma ve kalite katma çalışmaları başta yol olmak üzere bir çok şekilde devam ediyor.

İkizce Belediyesi'nin ilçedeki muhtaç, hasta ve engellilere ulaşarak onları evden hayata çıkarma ve toplumsal hayatın içine taşıma çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

31 Mart Yerel Seçimlerinde İlçe Belediye Başkanlığı'na seçilen Osman Kaygı öncülüğünde başlatılan hizmet hareketi kapsamında öncelikle sürekli hasta olanların ve engellilerin evlerine ulaşımın temini için yol yapım çalışmaları başlatılmıştı.

Gazetemizi ziyareti sırasında konuyla ilgili olarak açıklama yapan İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, ilçede göreve geldikten sonra en büyük sorunun yol sorunu olduğunu gördüklerini, bu kapsamda öncelikli olarak engelli ve sürekli hasta olan hemşerilerinin yollarının yapımından başlamak suretiyle yol çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Asli görevlerimizin yanında hemşerilerimizin hayatlarına da dokunmak istiyoruz

Kaygı konuyla ilgili şöyle konuştu; "Hizmet yapmak belediyenin asli görevi, bu nedenle günümüz hizmet yapmakla geçiyor. Ama bir şey daha var; başta muhtaç, engelli ve hasta olmak üzere günlük sıkıntısı ve sorunu içinde kıvranan hemşerilerimize bir şekilde ulaşmak, onların dertleriyle dertlenmek, sıkıntılı hayatlarını rahatlatmak bizlerin hem vicdani hem de insani görevidir. Belediye olarak bu kapsamda ilçemizin her tarafını kapsayan bir çalışma başlattık. Öncelikle engelli ve sürekli hasta olan hemşerilerimizin evlerine rahat ulaşılmasını sağlamak için yollarını yapmaya başladık, 20 km. yolu yaptık. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda 50 km daha beton yol yapacağız. Hastalarımız ve engelli kardeşlerimiz evlerinden rahatlıkla dışarı çıkabilecek, istedikleri yere rahatlıkla ulaşabilecekler.

Engelli kardeşlerimize 36 araç dağıtacağız

Yol yapım çalışmalarımız devam ediyorken hemşerilerimizin günlük hayatlarına dokunmak, onların hayat şartların kolaylaştırmak için de çalışıyoruz. Belediyemiz projesi kapsamında Stichting Gönülden Yardımlaşma Derneği işbirliği ile bölgemizden ve Hollanda'dan temin ettiğimiz 34 adet akülü, 2 adet lojistikli engelli aracını engelli kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. Akülü engelli araçlarının dağıtımı için İlçe Kaymakamlığımız ve Belediyemiz işbirliği ile Dünya Engelliler Günü kapsamında 3 Aralık 2019 Salı günü Saat 14.00'de 15 Temmuz Demokrasi Meydanımızda tören yapılacak. Hemşerilerimizi bu anlamlı törende yanımızda görmeyi arzu ediyoruz. Belediyemizin hemşerilerimizin günlük hayatlarına dokunma, onların hayat şartlarını kolaylaştırma ve kalite katma çalışmaları durmaksızın devam edecektir.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı