60’ın Üzerinde Karavan Ünye’de

Haber Tarih : 17/07/2019
Toplam Okunma : 174


Karadeniz Turuna çıkan Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’nin Karadeniz Bölgesi’ndeki 2. durak noktası Ünye oldu. Türkiye’nin değişik illerinden Karadeniz turuna katılan 60’ın üzerindeki karavan ilk olarak Zonguldak’ta konakladı.

Ardından ikincisi durak olarak Ünye’de konaklayan karavancılar 4 gün Ünye’de konakladıktan sonra Giresun Ekoköy, son olarak Trabzon Haçka Yaylasında konaklayacaklar.

60’ın Üzerinde Karavan Ünye’de

Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Hayriye Yıldız, “Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği olarak tüm Türkiye’den karavanlarımız var. Şuanda Ünye’de 60’ın üzerinde kamp ve karavancımız var. Biz sadece karavancı değil aynı zamanda doğacıyız.”dedi.

Ünye Yeşil ve Mavinin Birleştiği Bir Nokta

Ünye’nin yeşil ve mavinin birleştiği bir nokta olduğunu ifade eden Yıldız, “Ünye’den çok memnunuz, çok güzel bir yer, yeşil ile mavinin birleştiği bir nokta. Yeşilin her tonunun olduğu bir nokta. Karadeniz’de de kamplar yapılabilir. Kampingler açılabilir diye buraya geldik.” şeklinde konuştu.

Karadeniz Turundaki İkinci Durağımız Ünye

Karadeniz turundaki ikinci duraklarının Ünye olduğunu ifade eden Yıldız, “Karadeniz turumuz kapsamında ilk durağımız Zonguldak-Kozlu oldu. Ardından Ünye’de konakladık. Buradan sonraki durağımız Giresun olacak. Son olarak ise Trabzon Haçka Yaylasına geçeceğiz. Oradan da geri döneceğiz.”dedi.

Karavancılar Çevrecidirler

Karavancıların aynı zamanda çevreci olduğunu vurgulayan Yıldız, “Karavancılar çevrecidirler. Biz eldivenlerimizi takıp mıntıka temizliği yapıyoruz.”ifadesini kullandı.

Mayıs’tan Sonra Karadeniz’e Eylül’den sonra da Akdeniz-Ege’ye

Karavancıların Mayıs’tan sonra Karadeniz’de Eylül’den sonra da Akdeniz-Ege’de olması gerektiğini ifade eden Yıldız şunları kaydetti, “Daha önce Ünye’ye eşimle birlikte gelmiştim. Çok güzel bir yer. Karadeniz’de etkinlik mutlaka yapacağız. Ünye’de de yapacağız. Kalıcı bir karavan park olursa çok daha iyi olur. Boğucu sıcaklardan kaçmanız için en güzel yerlerden biri. Karavancılarımız bu yakıcı sıcaklarda hem Ünye’ye hem de tüm Karadeniz’e gelebildiler. Yani Mayıs’tan sonra Karadeniz’e, Eylül’den sonra da Akdeniz-Ege’ye diyorum.”

Ulaşılabilir ve sürdürülebilir turizm...

Ünye Kent Konseyi ve Ünye Turizm İşetmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi ise konuşmasında, “Ünye’mizi ulaşılabilir ve sürdürülebilir turizm anlamında geliştirmek noktasında geçmişten başlayan çok ciddi çalışmalarımız vardı. Özellikle son yıllardaki turizm faaliyetlerinin değişmesi, turizm çeşitliliğinin artması ve aynı zamanda Karavan Turizminin, Karadeniz bölgesinde başladığı nokta olan Çınarsuyu’nun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Adem Atik beyin çok ciddi çalışmaları, bizim de dernek olarak yanında duruşumuzla getirdiğimiz Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’nin Ünye’yi tercih etmesi, turun Karadeniz Bölgesindeki 4 ayağından birinin Ünye olmasını sağladı.”dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı