75'lik cani 70 yaşındaki kardeşini camide namaz kılarken öldürdü

Haber Tarih : 14/07/2019
Toplam Okunma : 346

Ordu'nun Fatsa ilçesinde ağabey, arazi anlaşmazlığı yaşadığı kardeşini camide namaz kılarken öldürdü.


Ordu'nun Fatsa ilçesinde namaz kıldığı sırada ağabeyi tarafından camide öldürülen şahıs, aynı camide son yolculuğuna uğurlandı.

Ağabeyi Ali Dinçtarafından tabancayla öldürülen Hasan Dinç'incenazesi Kulak Mahallesi'ndeki evinin önüne getirildi. Burada helallik alındıktan sonra Hasan Dinç'in cenazesi evinin yanındaki Çetirtepe Camisi avlusuna götürüldü.


Hasan Dinç, öldürüldüğü camide ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verildi. Katil zanlısı Ali Dinç ise jandarmadaki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaşanan olaydan dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden şahısların yeğeni Erol Dinç, "Akşam namazı sonrası bu olay yaşanıyor. Namazı bittikten sonra vurulan kişi nafile namazına duruyor. Arkasından diğer kardeşi de silahla vuruyor. Ağır yaralanan kardeş daha sonra ambulansla Fatsa Devlet Hastanesine kaldırılıyor ve burada yapılan müdahalelere rağmen kurtulamıyor. Aralarında küçük bir husumet vardı ama çok da büyük değildi" dedi.

"Aynı safta namaz kılıyorlar ve sonrasında bu olay yaşanıyor"

Mahallerinde yaşanan olaydan dolayı çok üzüntü duyduğunu ifade eden mahalle muhtarı Cabir Yüksel, "İki kardeş aynı anda namazını kılıyor. Hasan Dinç nafile ramazanına durduğu esnada kardeşi Ali Dinç tarafından vuruluyor. Aralarında husumet olduğunu biliyorduk. Aynı safta namaz kılıyorlar ve sonrasında bu olay yaşanıyor" diye konuştu.

Kardeşlerin çocukları taziyeleri kabul etti

İki kardeş arasında yaşanan husumet çocuklarına yansımadı ve cenaze töreninde taziyeleri hem vurulup hayatını kaybeden şahısın çocukları hem de tutuklanan şahısın çocukları kabul etti.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı