Bakkallar genelge dışında tutuldu. Eskiye döndü...

Haber Tarih : 25/03/2020
Toplam Okunma : 181

Bakkal ve marketlerde uygulanmaya konulan 09:00-21:00 saat uygulamasında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile değişiklik yapılarak bakkallar genelge dışında tutuldu.


Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Murat Yüksel, bakkal, büfe, şarküteri, büfe ve bayi gibi yerlerde çalışma saatlerinin yine eski gibi devam ettiğini söyledi.

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Murat Yüksel, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile bakkal, büfe, şarküteri, büfe ve bayi gibi yerlerde çalışma saatlerinin yine eski gibi devam ettiğini zincir marketlerde ise 09:00 ila 21:00 saatleri arasında olduğunu ifade etti.

Çıplak elle ekmeğe dokundurmayalım

Ekmek üreticilerine ve vatandaşlara hijyen konusunda çağrıda bulunan Murat Yüksel “Fırınlarımızda ve satış noktalarımıza çıplak elle ekmeğe dokunmayalım. Çıplak elle dokunan olursa uyaralım. Ekmeği gözünüzle seçtikten sonra görevlinin vermesini bekleyelim. Fırıncı arkadaşlarımıza da şunu hatırlatmak istiyorum; bir elimizle ekmeği verirken diğer elimizle parayı alalım. Karşılıklı duyarlılık gösterirsek ve tedbirimizi alırsak herkes için yararlı olacaktır” diye konuştu

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı